SAMSUNG SGH-U700 získal ocenenie

Tlačový servis  /  26. 08. 2007, 11:41

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd, popredný výrobca mobilných telefónov a telekomunikačných systémov s potešením oznámila, že ocenenie ‘Európsky mobilný telefón roka 2007-2008’ od asociácie European Imaging and Sound Association (EISA) získal model SGH-U700, najtenší mobilný telefón s implementovanou technológiou HSDPA. Ocenenie bolo udelené predovšetkým za jeho špičkové dizajnové riešenie a technologické inovácie.

Ultra Edícia 12.1 - SGH-U700 – Štýlový HSDPA “slider”

Telefón Samsung SGH-U700, pochádzajúci z radu Samsung Ultra Edícia II, ktorý kombinuje štýlový dizajn s najnovšími multimediálnymi funkciami, ponúka najmodernejšie vymoženosti spolu s technológiou High Speed Downlink Packet Access (HSDPA) pre rýchlosti až 3,6 Mb/s. Model U700 taktiež podporuje video telefonovanie, čo je ďalším významným obohatením jeho multimediálnych funkcií.


Príťažlivý dizajn mobilného telefónu SGH-U700 od spoločnosti Samsung je charakteristický unikátnym a štýlovým rozhraním umožňujúcim bezkonkurenčnú funkcionalitu. Telefón tiež disponuje 3,2-megapixelovým fotoaparátom vtesnaným do extrémne štíhleho profilu ako aj rozmerným 2,2” širokouhlým TFT LCD displejom.


Dr. David Steel, viceprezident divízie Telecommunications Network Business spoločnosti Samsung, v reakcii na ocenenie uviedol: „Je pre mňa veľkým potešením a zároveň poctou prijať toto ocenenie práve od asociácie EISA, ktorá je mienkotvorným lídrom v európskom snímacom, zobrazovacom a multimediálnom priemysle. Je to významná odmena za našu neustálu snahu o pokrok, zrealizovanú v našich mobilných telefónoch na európskom trhu. Naše mobilné telefóny si navyše medzi európskymi spotrebiteľmi získali veľkú obľubu. Modelom SGH-U700 bude spoločnosť Samsung pokračovať v rozširovaní ponuky najkomfortnejších vlastností a najpríťažlivejšieho dizajnu, aby neustále uspokojovala tie najvyššie nároky veľkého počtu užívateľov mobilných telefónov v Európe.”


Hodnotiaca porota asociácie EISA zvolila telefón Samsung U700 ako ‘Európsky mobilný telefón roka 2007-2008’ pre jeho schopnosť vysokorýchlostného prenosu dát, až 10-násobne rýchlejšieho, než sa dosahuje pri bežne používanom formáte UMTS a pre široké spektrum najrôznejších multimediálnych funkcií, ako sú napr. technológie kompresie zvuku a integrovaný 3,2-megapixelový fotoaparát. Porota tiež vysoko vyzdvihla funkciu „uGO“, ktorá na displeji telefónu zobrazuje špeciálne orientačné body a automaticky ich pri cestovaní aktualizuje.


Ocenenie asociácie European Imaging and Sound Association (EISA) patrí medzi najprestížnejšie ocenenia v európskom video a audio priemysle. Odborníci z 50 vplyvných časopisov z 19 európskych krajín zostavia hodnotiacu komisiu, ktorá má za úlohu vybrať najlepší výrobok v piatich samostatných kategóriách: audio, video, domáce kino, fotografia a mobilné telefóny. Medzi najvýznamnejšími výrobcami sa každoročne zvádza intenzívny súboj o zisk tohto prestížneho ocenenia od asociácie EISA.


Technické údaje série Ultra Edition 12.1 (U700)

Štandard

HSDPA 3,6 Mb/s

900/1800/1900 MHz + 2,1 GHz

Fotoaparát

3,2-megapixelový fotoaparát (AF) + VGA

Displej

2,2” QVGA TFT LCD displej (262 000 farieb)

Funkcie

MP3/ACC/eAAC+/WMA/WMDRM

MPEG4/H.263/Real

MMS/E-mail/JAVA/WAP 2.0

Bluetooth® 2.0/USB 2.0 vysokorýchlostné

Ovládanie otočným ovládačom

Prehrávanie hudby na pozadí

Komplexný HTML prehliadač (NF 3.4)

Editovanie obrázkov/Living World

Pamäť

20 MB + pamäťová karta microSD™

Rozmery

102,5 x 50 x 12,1 mm


Neprehliadnite: