Udalosti dňa 2.8.2007 (štvrtok)

Tomáš Kusenda  /  02. 08. 2007, 00:00

Nová Mozilla Thunderbird, Acer kopíruje nápady od Dellu, z amerických vojakov sa stanú roboty.

Mozilla Thunderbird 2.0.0.6

Ako sa predpokladalo, spoločnosť Mozilla Corp. Chvíľu po aktualizovaní svojho internetového prehliadača Firefox vydala aktualizáciu aj na e-mailového klienta.

Jeho číselné označenie je teraz totožné aj s internetovým prehliadačom. Dokonca boli opravené rovnaké chyby. Slovenskú verziu tohto skvelého e-mailového klienta môžete stiahnuť na stránkach mozilla.sk.

TIP: Udalosti dňa 31.7.2007- Firefox 2.0.0.6

Aj Acer bude predávať Linuxové počítače

Taiwanský výrobca počítačov a hardvéru sa rozhodol skopírovať nápad od spoločnosti Dell. Ako je už z názvu zrejmé, začne s predajom počítačov, na ktorých je ako operačný systém predinštalovaný Linux.

Zatiaľ je isté, že PC sa budú predávať v Ázii. Príchod Linuxových PC do Európskej únie zatiaľ nie je dobrým krokom, tvrdí hovorca spoločnosti. Ale na druhú stranu dodáva že v ostatných častiach sveta je po týchto PC veľký dopyt.

Uvidíme však ako Acer odláka zákazníkov od Dell-u pod svoje krídla. Zatiaľ je známe, že Linuxové počítače sú o 50 dolárov lacnejšie.
Možno sa takto začne dominoefekt a poriadne súperenie Microsoftu s Linuxom. Sily by sa mali začať vyrovnávať.

TIP: Dell rozšíri ponuku s produktmi od Ubuntu

Americkí vojaci s mikročipmi v mozgu

Americké ministerstvo obrany uzavrelo s centrom pre bioelektroniku, biosenzory a biočipy (C3B) kontrakt na 1,6 milióna amerických dolárov. Centrum má vyvíjať čip, ktorý bude implantovaný do mozgu vojakov.

Vďaka čipu budú životné funkcie vojakov kontrolované 24 hodín denne. Vojaci však touto myšlienkou nie sú práve nadšený. Anthony Guiseppi-Elie, riaditeľ spoločnosti C3B uisťuje, že prvoradou úlohou mikročipu je získať informácie o zdravotnom stave zraneného vojaka. Práve až po zranení má byť čip implantovaný. Vďaka nebu bude možné zistiť vnútorné krvácanie, či množstvo kyslíku v krvi. Tieto informácie môžu znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.

 

AutorTomáš Kusenda

Neprehliadnite: