Každý rok sa chce v počítačovej oblasti školiť viac odborníkov

Tlačový servis  /  25. 07. 2007, 00:00

Spoločnosť ALEF NULA, jediný autorizovaný školiteľ spoločnosti Cisco Systems na Slovensku, zaznamenáva zvýšený záujem o vzdelávanie v počítačovej oblasti. Pre stúpajúci dopyt ročne zvyšuje celkový počet otvorených kurzov v priemere o 5-7 kurzov. V rámci odborných školení a seminárov firma za posledný rok pre záujemcov zorganizovala viac ako 2,5 tisíca vzdelávacích osobodní.

ALEF NULA, na Slovensku jediný autorizovaný školiteľ spoločnosti Cisco Systems, registruje kontinuálny nárast záujmu o vzdelávacie aktivity v oblasti sieťových technológií. Za posledný rok odborníci zo školiaceho centra spoločnosti ALEF NULA absolvovali približne 2 700 vzdelávacích osobodní, celkovo firma zorganizovala viac ako sedemdesiat odborných kurzov a seminárov.

„Požiadavky na odbornosť pracovníkov v IT oblasti z roka na rok stúpa a rastie aj snaha udržať krok s modernými technológiami a ďalej sa vzdelávať. Keďže sme jediným autorizovaným školiteľom Cisco, v súvislosti s nárastom dopytu každý rok zaraďujeme do ponuky priemerne o päť až sedem kurzov viac, aby sme vedeli uspokojiť narastajúci počet záujemcov o vzdelávanie a certifikáciu,“ hovorí o celkovom stúpajúcom trende vo vzdelávaní Petra Príbelová, koordinátor vzdelávania z ALEF NULA.

Okrem základných kurzov Cisco záujemcovia najčastejšie vyhľadávajú vzdelávanie a certifikácie v oblasti routing a switching a bezpečnosti. Okrem tradičných školiacich kurzov zorganizoval ALEF NULA za uplynulý rok aj stovky bezplatných prezentácií vo svojom Kompetenčnom centre, kde môžu záujemcovia v simulácii reálnej prevádzky vidieť a otestovať konkrétne riešenie v praxi. Medzi odborníkmi bola najvyhľadávanejšou tematikou týchto prezentácií najmä IP telefónia a bezpečnosť.

Neprehliadnite: