Nová infraštruktúra umožní niekoľko desaťnásobne rýchlejší internet

Tlačový servis  /  23. 07. 2007, 00:00

ALEF NULA, jeden zo skupiny najväčších distribútorov Cisco Systems u nás, dodal infraštruktúru pre káblového operátora UPC Broadband Slovakia. Nasadené zariadenia výrazne zvýšili kapacitu siete, čo prinieslo možnosť poskytovať klientom rýchlejší internet. Dodané riešenie umožňuje dokonca prechod na najnovší technologický štandard EuroDOCSIS 3, a tak bude môcť káblový operátor po jeho uvedení poskytovať maximálne prenosové rýchlosti v desaťnásobkoch súčasných.

ALEF NULA dodal infraštruktúru pre jedného z vedúcich káblových operátorov, spoločnosť UPC Broadband Slovakia. Nasadené zariadenia výrazne zvýšili kapacitu siete káblového operátora a vďaka tomuto skvalitneniu majú užívatelia k dispozícii opäť kvalitnejšie, rýchlejšie pripojenie do internetu. Navyše, technologické možnosti, ktoré riešenie podporuje, umožnia v budúcnosti poskytnúť užívateľom internet kvalitatívne porovnateľný s optickým pripojením.

„Zariadenia, ktoré sme dodali, patria k technologickej špičke. Umožňujú prechod na broadbandový štandard EuroDOCSIS 3, ktorý po nasadení vytvorí priestor na ďalšie výrazné zvýšenie kvality internetového pripojenia. Prenosové rýchlosti sa budú môcť pohybovať v desaťnásobkoch tých, ktoré užívatelia môžu využívať dnes,“ približuje výhody moderného technologického riešenia Martin Čársky, obchodný riaditeľ ALEF NULA.

Zvýšenie rýchlostí internetového pripojenia so sebou pre užívateľov prináša aj rozmach ďalších služieb spojených s internetom, najmä contentových služieb ako napríklad video na vyžiadanie či internetové požičovne filmov. Veľký význam má rýchly internet pre oblasť Triple Play, ktorá prostredníctvom internetového prístupu spája internet, telefonovanie a zábavu v jednom.

Neprehliadnite: