Multimediálny LCD od ASUS

Tomáš Kusenda  /  22. 07. 2007, 00:00

Spoločnosť ASUS zaradila do svojej ponuky nový LCD monitor PG221. Ten má ponúkať veľa možností pre multimediálne využitie.

Samozrejme, že je širokouhlý a uhlopriečka má až 22“. S jasom 320 cd/m2, kontrastom 2000:1, uhľami pohľadu 170°/160° sa naozaj nemá za čo hanbiť. Ďalej má rôzne video výstupy, poslúži ako USB Hub a v neposlednej rade má integrovaný 2.1 kanálové stereo reproduktory. Subwoofer má 15W a satelity po 10W. Pre lepší priestorový zvuk sa využíva technológia SRS TruSurround XT.

Ďalej sa tu nachádza 1,3 megapixlová kamera, či vstupy pre mikrofón a slúchadlá (vhodné pre VoIP telefonovanie). Medzi audio a vide výstupy patria VGA, DVI, Kompozitný A/V, S-Video a Komponentný (YPbPr až do 1080i/p).

22" LCD panel využíva technológie Color Shine, Splendid Video Intelligence s automatickým nastavením farieb, jasu , kontrastu, ostrosti a Trace Free s gray to gray odozvou 2 ms. Máme tu aj svetelné efekty s názvom Light-in-Motion. Tu každá z farieb (červená/ zelená/ oranžová/ ružová/ modrá) predstavuje jeden z prednastavených zvukových módov (bojová hra/ strategická hra/ hudba/divadlo/ standard).

Neprehliadnite: