Intel so samostatnými grafikami

Tomáš Kusenda  /  13. 06. 2007, 00:00

Spoločnosť Intel už dávnejšie oznámila svoj plánovaný vstup na trh so samostatnými grafickými kartami. Dohody s grafickými spoločnosťami, ako aj kúpa menších firiem stále naberá na obrátkach. Prvé novinky budú uvedené už v budúci rok.

Len pred pár dňami nVidia poskytla svoje technológie spoločnosti Intel. Za odmenu má sľúbenú spoluprácu. Obe spoločnosti však v súvislosti s týmto mlčia.

Intel spolu so spoločnosťami Giza Venture Capital a Genesis vložili nádeje do malej izraelskej firmy. Spolu s nádejami tam poputovalo aj 12 miliónov dolárov. Vďaka týmto peniazom bude možný vývoj nového čipu, vďaka ktorému bude viac grafických jadier medzi sebou komunikovať, zatiaľ čo operačný systém ich uvidí ako jednu grafickú kartu. Maximum čipov je štyri a práve vďaka tomuto riešeniu by sa mali presadiť systémy s viac GPU.

Nových grafických kariet sa dočkáme v druhom štvrťroku budúceho roku a spĺňať budú špecifikácie DirectX 10 a zvládať hardvérové dekódovanie videa. Nejde však o extrémny výkon. Intel sa chce uplatniť v nižšej a strednej triede s cenou nepresahujúcou 300 amerických dolárov.

Neprehliadnite: