Ericsson a 3 Italia dosiahli prvenstvo vo svete: zdokonalený uplink v komerčnej sieti

Tlačový servis  /  30. 12. 2006, 20:07

Ericsson (NASDAQ: ERIC) a 3 Italia dosiahli prvenstvo v odvetví: v rámci komerčnej siete úspešne uviedli mobilné dátové pripojenia na báze zdokonaleného uplinku.

Zdokonalený uplink od spoločnosti Ericsson, ktorý využíva technológiu HSPA, umožňuje rýchlosť dátového prenosu 1.4 Mbps smerom od užívateľa, čo je viac ako trojnásobok predtým dosahovaných rýchlostí, a potenciálnu maximálnu rýchlosť downlinku 14.4 Mbps smerom k užívateľovi.

Tento medzník, dosiahnutý v komerčnej sieti spoločnosti 3 Italia, je novým stupňom vo vývoji mobilného širokopásmového prístupu, ktorý signalizuje vyššie rýchlosti dátového prenosu a nižšie výrobné náklady na gigabyte. Služby na báze HSPA so zdokonaleným uplinkom a rýchlejším downlinkom prídu na trh začiatkom roka 2007.

Vincenzo Novari, CEO spoločnosti 3 Italia k tomu hovorí: „Tento prelomový úspech zdôrazňuje rozšírenie sieťovej kapacity a potvrdzuje naše postavenie vedúceho poskytovateľa mobilných širokopásmových služieb a umožní nám ponúknuť dokonalejšie služby zákazníkom. Patria sem také služby ako je mobilné prehliadanie webových stránok, videokonferencie, odosielanie elektronickej pošty s prílohami a spoločné používanie súborov.“

Kurt Jofs, výkonný viceprezident spoločnosti Ericsson k tomu hovorí: „Dosiahli sme prelom v oblasti komerčnej technológie HSPA, ktorý rozširuje naše vedúce postavenie na dynamickom a rýchlo rastúcom trhu mobilného širokopásmového pripojenia. Ďakujeme spoločnosti 3 Italia za pretrvávajúcu dôveru v riešenia a ľudí spoločnosti Ericsson.“

Ericsson ako prvý dodal sieť, ktorá využíva HSPA v prenose dát smerom k užívateľovi. Technológia HSPA v prenose dát smerom k užívateľovi bola komerčne spustená v 43 sieťach, ktoré dodal Ericsson.

Neprehliadnite: