Spoločnosť ESET je IT firmou roka 2006

Tlačový servis  /  02. 10. 2006, 16:58

Spoločnosť ESET je IT firmou roka 2006. Rozhodla o tom odborná komisia zostavená z novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií na štvrtkovom spoločenskom večeri IT Gala.

"Na toto ocenenie našej tvrdej práce sme hrdí a myslím, že úprimne poteší každého zamestnanca firmy," povedal s úsmevom technický riaditeľ spoločnosti Miroslav Trnka. ESET, výrobca a distribútor svetovo úspešného antivírusového riešenia NOD32 s integrovanou heuristickou technológiou ThreatSense(r) hrdo nesie pri svojom logu ocenenie patriace len tým najlepším z oboru už druhý krát. IT firmou roka bola spoločnosť ESET totiž aj v roku 2002. ESET je tak jedinou slovenskou firmou, ktorá je jeho viacnásobným držiteľom.

"Nominácie boli veľmi silné a vyvážené, rozhodnúť o víťazoch bolo ťažké," uviedol predseda komisie Martin Drobný. Pre spoločnosť ESET u poroty jednoznačne zavážili silné exportné aktivity a produkty s vysokým obsahom vlastnej pridanej hodnoty. Za tieto riešenia spoločnosť získala množstvo ocenení od nezávislých zahraničných autorít, počítačových magazínov a umiestnila sa na popredných priečkach prestížneho rebríčku spoločnosti Deloitte najrýchlejšie rastúcich technologických firiem v Európe, Blízkom východe a v Afrike. "ESET získava ocenenia aj v zahraničí, ale keď najvýznamnejšie získa doma, poteší to dvojnásobne," dodal obchodný riaditeľ spoločnosti Peter Paško.

Neprehliadnite: