Dostupné pomôcky pri výbere dovolenky na internete

Michal Kyžňanský  /  18. 07. 2006, 00:00

Výber dovolenky je vždy ťažký, pretože sú v hre naše úspory, ale hlavne kvalitná dovolenka, ktorú každý tak veľmi potrebuje. Internet poskytuje skutočne bohaté možnosti ako si dokonale prezrieť miesto určenia vašej dovolenky, možnosti danej lokality a tiež zistiť solventnosť cestovných kancelárii a skúsenosti ostatných ľudí.

Jednou z najkrajších možností je využiť Google Earth, ktorý som popisoval v článku Google Earth – ďalšie informácie pre cestovateľov. V tomto článku som sa snažil nazbierať čo najviac užitočných stránok, ktoré vám budú určite nápomocné. Veď takáto základná kostra – zoznam stránok vás určite poteší a skráti čas vyhľadávania informácii.

europa.eu - Časť oficiálneho portálu o Európe ako celku. Je prístupná vo všetkých jazykoch členských krajín vrátane slovenčiny. Nájdete tu skutočne užitočné informácie o týchto krajinách počínajúc dokladmi, peniazmi až po všetky špecifiká daných krajín. Určite ju pred cestou nezabudnite navštíviť.

cestovne-kancelarie.sk - Táto stránka poskytuje zoznam všetkých cestovných kancelárií pôsobiacich na Slovensku s ich základnými údajmi ako je kontakt, webstránka a vyhľadávanie podľa ponúkaných destinácií.

Oficiálne portály krajín propagujúce turizmus:
Nájdete ich určite v anglickom jazyku.

Grécko Taliansko Portugalsko Chorvátsko Španielsko
Turecko Slovensko Anglicko Bulharsko Česká republika
Švajčiarsko Poľsko

Ďalšie stránky roztriedené podľa abecedy nájdete tu. Zoznam obsahuje okolo 100 krajín.

recenzie-hotelov.sk - Niekedy je veľmi dobré si pozrieť a prehrabať sa sťažnosťami ľudí, ktorí už navštívili pred vami destináciu vašej možnej dovolenky. Môžete natrafiť na nepríjemnosti, ktoré by inak ostali skryté.

trekearth.com - Stránka obsahujúca viac ako 340 000 kvalitných fotografií, ktoré Vám určite pomôžu pri hľadaní vášho dovolenkového raja.

travellerspoint.com - Užitočný zdroj informácii a fotiek s možnosťou nájdenia ubytovania.

travel.sk - Stránka cestovnej agentúry, ktorá vám dá prehľad o ponúkaných dovolenkách cestovných kancelárii pôsobiacich na Slovensku. Možnosť vyhľadávať medzi detailne stanovenými kritériami je veľmi užitočná.
skrz.sk - Stránka preplnená informácia o krajinách. Obsahuje mapy, popisy, zaujímavosti a všetko, čo potrebujete zistiť o krajine vášho pobytu. To však nie je všetko. Tiež tu nájdete detailné vyhľadávanie možností ubytovania s jasne určenými cenami na Slovensku aj v Európe.

eternalegypt.org - Stránka nabitá multimediálnym obsahom o Egypte a jeho najkrajších miestach. Nechýbajú 360 stupňové prehliadky, animácie, videá, komentáre a množstvo fotografií. Určite táto stránka nerobí hanbu veľkolepému Egyptu.

holiday-photos.net - Stránka zhromažďujúca fotky dovolenkárov, aby sa mohli s ostatnými podeliť o nezabudnuteľné obrazy. Jedným z dostupných jazykov je aj slovenský.

cestovanie.azet.sk - Tieto stránky sa zameriavajú na predstavovanie rôznych krajín a konkrétnych destinácií. Nechajte sa inšpirovať.

euroinfo.gov.sk - Informácie všeobecného charakteru, ktoré určite oceníte pri návšteve Európy.

dovolenkaleto.sk
cestujte.sk
dovolenka.sk  - Trojica stránok ponúka výber dovolenky online, last minute a iné možnosti cestovania.

dovolenka.exo.sk - Veľmi komplexné vyhľadávanie ubytovaní podľa abecedy, informácie o zariadeniach, miestach pobytu a všetko, čo potrebujete vedieť o vybranom ubytovacom zariadení vo Vami zvolených cenových hladinách.

adriatic.hr - Skvelá stránka v slovenčine pre fanúšikov Chorvátska a jeho všakovakých možností ubytovania. Táto stránka vás rozhodne nesklame vo výbere penziónov, víl, a iných typicky Chorvátskych dovolenkových ubytovaní.

Ak ešte poznáte iné skvelé stránky, ktoré vám pomohli pri výbere dovolenky, pridajte ich do komentárov.

Neprehliadnite: