Poďme nakupovať, Google spustil Google Checkout!

Erik Gyepes  /  29. 06. 2006, 14:37

Prednedávnom sme vás informovali o pripravovanej službe Google GBuy, ktorá bude slúžiť ako nový online platobný systém. Google GBuy bol dnes spustený, zmenil sa názov služby na Google Checkout a sú známe skutočné výhody tohto platobného systému.

Ak vás zaujíma čo všetko nový platobný systém od Google ponúka, môžete sa nechať previesť tzv. Tourom, ktorý vás prevedie kľúčovými prednosťami tohto platobného systému. Odporúčam taktiež vzhliadnuť Flash prezentáciu, ktorá mňa osobne ihneď zaujala.

Jednou z hlavných výhod, prečo používať práve Google Checkout je to, že počas nakupovania nikdy nebudete musieť vyplňovať žiadne formuláre. Jediný formulár, ktorý bude potrebné vyplniť bude je pri registrácii a potom už môžete začať komforntne nakupovať.

Ďaľšou výhodou je tzv. Shop with confidence, teda nakupovanie s pohodlnosťou. S Google Checkout sa teda nikdy nebudete musieť obávať zneužitia vašich údajov.

Treťou kľúčovou výhodou je Control commercial spam, čo je kontrola nad komerčným spamom. Google Checkout vám zaručuje, že nikdy nebudete dostávať spamy z obchodov, kde ste nakupovali cez Google Checkout.

Tieto 3 výhody by mali byť zárukou kvalitného a pohodlného nakupovania. Mne osobne sa najviac páči myšlienka, keď v Googli budem vyhľadávať napríklad „digital camera“ a medzi sponzorovanými odkazmi sa objaví malá ikonka nákupného košíka – značí to, že tento obchod podporuje platby cez Google Checkout a ihneď tu môžem jednoducho a bezpečne nakúpiť.

Google Checkout teda zďaleka nebude len na platenie Google služieb ako je AdWords či Google Video. Časom pribudne množstvo internetových obchodov, ktoré budú tento platobný systém podporovať a pre nás zákazníkov to bude znamenať, že nám skutočne bude stačiť len 1 virtuálna peňaženka a nakúpime kdekoľvek a čokoľvek.

Neprehliadnite: