Eset ponúka bezplatne NOD32 až do zaplátania bezpečnostnej diery v prehliadači Internet Explorer

Tlačový servis  /  28. 03. 2006, 19:57

Riešenia spoločnosti Eset chránia užívateľov internetu pred následkami zneužitia medializovanej bezpečnostnej diery vo webovom prehliadači Microsoft Internet Explorer.

Najnovší prípad zneužívania slabín najpoužívanejšieho internetového prehliadača umožňuje útočníkom prevziať kontrolu nad počítačom a dokonca zničiť dáta postihnutého užívateľa, či zneužiť počítač napríklad na preposielanie nevyžiadanej pošty.

Spoločnosť Eset svojim zákazníkom oznamuje, že ich počítače sú plne pod ochranou NOD32. Pravidelne aktualizovaný antivírus dokáže prípadný útok zaznamenať a zabrániť mu poškodiť či zneužiť dáta užívateľa. NOD32 infiltráciu identifikuje ako "JS/Exploit.CVE- 2006-1359 trojan" od verzie vírusovej databázy označenej 1.1457. Vďaka pokročilej proaktívnej technológii ThreatSense, ktorá je súčasťou produktov spoločnosti, sú užívatelia už teraz chránení aj pred budúcimi variáciami útokov na spomínanú bezpečnostnú dieru.

Spoločnosť Microsoft ako výrobca dotknutého prehliadača prehlásila, že pracuje na záplate, ktorá zabráni zneužitiu tejto bezpečnostnej diery. Tá však bude pre užívateľov dostupná až v druhom aprílovom týždni. Potenciálnymi obeťami sú dovtedy užívatelia pracujúci s najbežnejšou konfiguráciou softwaru v počítači, Internet Explorer 5.1, 6.0 či 7.0, s operačným systémom Windows XP.
 
Vzhľadom na stupeň ohrozenia a možný dopad zneužitia bezpečnostnej diery spoločnosť Eset ponúka možnosť stiahnuť si bezplatne plnú verziu NOD32 pre všetkých užívateľov internetu a používať ho až do doby vydania oficiálnej záplaty. Bezplatnú kópiu je možné si prevziať na tejto stránke: eset.sk/sk/download/bezplatna. Antivírusový systém sa deaktivuje po vydaní oficiálnej bezpečnostnej záplaty.

Neprehliadnite: