Eset sa stal členom Virus Information Alliance

Tlačový servis  /  07. 03. 2006, 11:37

Spoločnosť Eset oznámila, že sa pripojila k členom organizácie VIA - Virus Information Alliance. Organizácia združuje dovedna trinásť najväčších svetových výrobcov antivírusových riešení ako napríklad Symantec, Trend Micro, či McAfee. Vírusové laboratória jednotlivých členov Aliancie sa podieľajú na detegovaní a analyzovaní bezpečnostných hrozieb pre Product Support Services Security Team spoločnosti Microsoft.

Práve Microsoft je producentom najrozšírenejšieho operačného systému - Windows - ktorý je zároveň aj najčastejším cieľom týchto hrozieb. Eset je jedinou antivírusovou spoločnosťou v strednej Európe, ktorá dosiaľ vyhovela požiadavkám Microsoftu.

Výstupom spolupráce je predovšetkým kvalitnejší a kompetentnejší servis zákazníkom. "Veríme, že Aliancia nám umožní ponúkať funkčné a aktuálne informácie pre zákazníkov o novoobjavených, voľne sa šíriacich vírusoch, s prihliadnutím na špecifické podmienky pri používaní toho-ktorého antivírusu," vyhlásila spoločnosť Microsoft. Tím, ktorý je za túto agendu zodpovedný, zverejňuje aktuálne novinky a upozornenia aj na špecializovanej webstránke:
microsoft.com/technet/security/alerts/default.mspx.

Spoločnosť Eset spolupracuje s lídrom na trhu počítačového softwaru už viac ako päť rokov. "Členstvo v aliancii je ocenením odbornosti výskumov spoločnosti Eset," hovorí technický riaditeľ spoločnosti, Miroslav Trnka. Dodáva, že Eset je rád, že môže prepožičať svoje odborné postupy a riešenia pri detekcii hrozieb pre účely ochrany zákazníkov, ktorí používajú produkty spoločnosti Microsoft.

Produkty spoločnosti Eset disponujú proaktívnou technológiou ThreatSense, ktorá umožňuje detegovať množstvo nových, ale aj známych infiltrácií. Zároveň dáva užívateľom možnosť pripojiť sa do globálnej siete monitorujúcej výskyt hrozieb v reálnom prostredí. V sieti ThreatSense.Net je zapojených už viac ako 2 500 000 užívateľov, čo z tejto technológie robí azda najpresnejší zdroj podobných štatistických údajov na svete.

Neprehliadnite: