Medzinárodná spolupráca so SKOSI

Tlačový servis  /  31. 10. 2005, 00:49

Od budúceho mesiaca prechádza SKOSI do medzinárodnej spolupráce s AASO (Akademia alternatywnych systemow operacyjnych / Akadémia alternatívnych operačných systémov ) v Poľsku a Českej spoločnosti pre výskum a podporu open source (OSS.cz)

,,Jedným zo zmyslov SKOSI je spájať, preto vítame iniciatívy ako je OSS Alliance a AASO Poľsko, s ktorými pomôžeme vytvoriť pôdu pre otvorené technológie v EU ako je Open Source, či formát OpenDocument.”, doplnil predseda organizácie SKOSI, Ján Husár.

,,Jsme velice rádi, že podobná iniciativa na Slovensku vznikla. Protože situace ve světě IT a OSS/FS je v obou státech podobná, vítáme možnost spolupráce s Slovak Open Source Initiative.”, řekl předseda sdružení OSS Alliance, Filip Molčan.

Nad rámec Slovenskej Republiky a hlavne mesta Bratislavy sa od novembra 2005 bude počítať Poľsko v mestách Wroclaw a Warszawa, v budúcnosti sa plánuje rozšíriť pôsobenie aj v iných mestách na Slovensku ako aj v Poľsku a Českej Republike. Okrem SKOSI podporovaných a prevádzkovaných projektov ako sú lokalizácie (openoffice, ubuntu), prípadne FFII iniciatívy a FOSS Hotspoty, ktoré sa plánujú rozšíriť do Poľska. Otvorí sa možnosť pre medzinárodné sympózia vo Wroclaw a Bratislave. Prvá konferencia Open Source riešenia a Slobodné informačné infraštruktúry sa uskutoční v prvom polroku 2006 vo Wroclaw, ktorej sa pravdepodobne zúčastní aj OSS Alliance CZ.

Toto je jedným z prvých krokov v EU vybudovať spoločnú alianciu, ktorá bude mať svoju pôsobnosť zastúpenu v členských krajinách EU a okolitých európskych štátov ako je napríklad Švajčiarsko a Rumunsko (ktoré pravdepodobne bude členským štátom EU).

Neprehliadnite: