Multifunkčné zariadenia útočia

Michal Kyžňanský  /  28. 10. 2005, 00:00

Multifunkčné zariadenia, ktoré boli výsadami veľkých kancelárii začínajú veľmi zlacňovať a portfólio týchto produktov začína čoraz viac zahŕňať zariadenia pre domácnosť. Predstavíme si tri veľmi lákavé modely týchto zariadení v prijateľnej cene.

Výrobcovia foto-techniky a kvalitných kancelárskych skenerov, tlačiarní a kopírok sa začínajú stále viac a viac zameriavať na domácich používateľov. S rozvojom internetu sa začínajú kancelárie pomaly presúvať aj do domácností a s tým súvisí aj hardvérové vybavenie. Na trhu sa objavuje stále viac a viac multifunkčných zariadení vo veľmi prijateľných cenách pre domácich používateľov. Pozrieme sa bližšie na tri výrobky (Canon, HP a Lexmark), ktoré sú na zhruba rovnakej cenovej a kvalitatívnej úrovni.


HP PSC 2355

Základné špecifikácie:

Skener - opt. rozlíšenie 1200 x 4800 dpi
Tlačiareň - tlač čiernobiela, bežná kvalita
8,5 str./min
Kopírka -  kopírovanie max 99 strán


Multifunkčné zariadenie HP PSC 2355 je určené pre malú domácu kanceláriu, alebo aj pre akéhokoľvek bežného používateľa, ktorý určite nepohrdne možnosťou kopírovať a skenovať doma. Na prvý pohľad zaujme farebný výklopný LCD displej s uhlopriečkou 4,5 cm. Pre tlač vo farbe sa používa precízna technológia HP Photoret IV (s voliteľnou foto kazetou). Rýchlosť farebnej tlače v bežnej kvalite je 6,6 str./min a čiernobielej v bežnej kvalite je 8,5 str./min. Zásobník na papier pojme 100 strán.

Výhodou je použitie tohto zariadenia aj bez počítača pri kopírovaní, tlačení fotografií, úprave obrázkov a pod. Na ľavej strane sa nachádza 5 otvorov s podporou 11 bežných formátov pamäťových kariet. Bonusom je možnosť pripojiť fotoaparát cez PictBridge. Cena sa pohybuje okolo 6000 SK, alebo menej. V základnom balení sa nenachádza USB kábel, ktorý slúži na dátový prenos medzi počítačom a tlačiarňou. HP nedodáva k svojim zariadeniam USB káble, je nutné si ich v predajni dokúpiť samostatne. Cena 5 m kábla sa pohybuje okolo 80 SK. Prijateľná je aj cena náplní, ktorá sa pohybuje okolo 1000 SK v balíku. Ten obsahuje jednu čiernu a trojfarebnú kazetu. Prezrite si detailnejšie informácie o tomto produkte.


PIXMA MP170

Základné špecifikácie: 

Skener – opt. rozlíšenie 1200 ×2400 dpi 
Tlačiareň – tlač čiernobiela, bežná kvalita
13,4 str./min.   
Kopírka – farebné kopírovanie17 kópii/min

Pixma MP170 zaujme svojim pekným vzhľadom a samozrejmosťou je kvalita garantovaná firmou Canon. Displej je na rozdiel od spomínaného zariadenia HP PSC 2355 monochromatický a neumožňuje prezeranie fotiek (vyššie rady ako sú napríklad Pixma MP450 disponujú kvalitným farebným LCD displejom). Avšak tlačenie je umožnené priamo z pamäťových kariet, ktorých toto zariadenie podporuje neúrekom. Samozrejmosťou je aj tlač priamo z digitálneho fotoaparátu cez rozhranie PictBridge Pre tlačenie fotografii sa využíva patentnom chránená technológia FINE, ktorá zabezpečuje bezkonkurenčnú rýchlosť (10 x 15 cm za 55 sekúnd). Pixma MP170 disponuje zásobníkom papiera na 150 strán.

Pixma MP170 podporuje novú generáciu atramentov Canon ChromaLife100. Fotky vytlačené týmto atramentom majú neporovnateľnejšie dlhšiu trvácnosť a odolnosť proti vyblednutiu. HP ponúka podobné riešenie pod menom VIVERA, ktoré podporujú vyššie rady ako je napr. PSC 2610. Cena tohto multifunkčného zariadenia sa pohybuje okolo 5 100 Sk. Prezrite si detailnejšie informácie o tomto produkte.


Lexmark P6250

Základné špecifikácie:

Skener - opt.rozlíšenie1200 x 2400 dpi
Tlačiareň - tlač čiernobiela, normálna kvalita
17str./min.
Kopírka - farebné kopírovanie 6 str./min.Tento zástupca multifunkčných zariadení od Lexmarku nás zaujme svojím pekným dizajnom a veľkým LCD displejom. Oproti dvom spomínaným zariadeniam používa iné technológie a vylepšenia.Napríklad farebná tlač nie je zabezpečená troma farbami ako to býva štandardne vo väčšine tlačiarní, ale používa sa až šesť farieb. Zaujímavosťou je, že tlačiť je možné aj bezdrôtovo, pomocou voliteľného adaptéra 802.11g. Zásobník na papier pojme až 100 papierov.

PictBrige port, kompatibilita s pamäťovými kartami a tlač fotiek bez pripojenia k počítaču sú doplnky, bez ktorých by bolo takéto zariadenie neúplne. Lexmark P6250 nimi samozrejme disponuje. Cena tohto zariadenia sa pohybuje okolo 6000 SK. Prezrite si detailnejšie informácie o tomto produkte.

Neprehliadnite: