Slovak Telecom priniesol na Slovensko službu Video on Demand

Tlačový servis  /  18. 10. 2005, 00:00

Vďaka spoločnosti Slovak Telecom už aj slovenskí používatelia internetu majú možnosť legálne si sťahovať filmy z internetu za rozumnú cenu. Pôvodne exkluzívny magazín, dostupný na www.station.sk sa totiž rozšíril o dve nové sekcie a vytvoril tak základ budúceho obrovského kontentového portálu, ktorý naplní sľub spoločnosti – priniesť na slovenské internetové pole to, čo už dávno chýbalo.

Už dnes je užívateľom na station.sk prístupný portál, obsahujúci niekoľko navzájom prepojených častí. Portál ponúka články najlepších slovenských autorov, možnosť sťahovania filmov v rámci Video on Demand, priestor na komunikáciu s ostatnými užívateľmi a tiež jedinečný systém portálových bodov, riešiaci starý problém mikroplatieb na slovenskom internete. Ďalšie služby však ešte len prídu a naozaj sa bude na čo tešiť.

Station.sk svojich užívateľov i odmení

Portál station.sk je určený všetkých užívateľom bez obmedzenia. Neregistrovaný užívateľ môže na portáli čítať články či sťahovať si filmy. Každý registrovaný užívateľ sa však môže stať súčasťou užívateľského prostredia, kde môže získať portálové body, ktoré neskôr bude môcť vymeniť za produkty a služby v rámci portálu (filmy, bodovanie článkov, už čoskoro sms brána, atď). Pri registrácii užívateľa je totiž vytvorený profil, podľa ktorého je užívateľ identifikovaný všetkými sekciami v portáli. Jeho profil je zároveň jeho vlastnou výstavnou skriňou v pozícii k ostatným užívateľom a umožňuje mu vo virtuálnom prostredí vystupovať ako skutočná osobnosť, teda hodnotiť články v magazíne či bezprostredne komunikovať s ostatnými užívateľmi portálu prostredníctvom krátkych správ. Profil slúži aj na spravovanie konta portálových bodov a pri ďalších službách, ktoré už čoskoro uvedieme. Pribudnú i ďalšie zvýhodnenia, špeciálne pre klientov ST Online DSL, ktoré však neobmedzia ostatných užívateľov.

Video on demand konečne na Slovensku

Slovak Telecom prostredníctvom dvoch sekcií – Filmy a Adult priniesol službu Video on Demand aj na slovenský internet. Služba umožňuje registrovaným aj anonymným užívateľom platené sťahovanie rôznych filmov (akčných, dobrodružných, komédií, hororov a i.), dokumentov, seriálov a ďalších audiovizuálnych titulov. V tejto virtuálnej videopožičovni návštevníci navyše nájdu i diela, ktoré do žiadnej bežnej DVD/VHS požičovne neobjednávajú, katalóg filmov bude priebežne dopĺňaný. Cena za jedno stiahnutie filmu sa pohybuje v rozmedzí od 55 Sk do 79 Sk (filmy zo sekcie Adult). Predmetom predaja pritom nie sú samotné diela, ale časové licencie k nim.

Ako na to?

Chcete si stiahnuť legálne filmy z internetu a neviete, ako na to? Postup je veľmi jednoduchý, prídete na stránku station.sk, prekliknete sa do sekcie Filmy alebo Adult, vyberiete si film, o ktorý máte záujem a svoju voľbu potvrdíte tlačidlom Stiahni. Film si uložíte do vášho počítača. Systém vás vyzve zaplatiť za licenciu. Platba je zatiaľ možná prostredníctvom internetbankingu (TatraPay a sporopay), čoskoro pribudne prepaidový systém ST Kredit a od novembra sa pripravuje teleplatba a platba vyúčtovaná vo faktúre Slovak Telecomu. Film môžete pozerať okamžite po zaplatení. Ak má vaše pripojenie dostatočnú rýchlosť, môžete dať film sťahovať priamo vo Windows Media Playeri. Vďaka funkcii progressive download ho môžete pozerať, zatiaľ čo sa film ešte len sťahuje.

Neprehliadnite: