RSS čítačky zadarmo III.

Július Pastierik  /  29. 08. 2005, 00:00

V treťom dieli seriálu o RSS čítačkách si predstavíme ďalšie dva freeware programy, ktorými ukončíme prehľad samostatných RSS čítačiek.

Aby sme nezostali iba pri programoch, ktoré môžeme používať v slovenčine alebo češtine predstavíme si aj dva programy, ktorých rozhranie je v angličtine. Viem, že tým vôbec nevyčerpáme ich ponuku, ale nemá zmysel aby sme sem písali o všetkých – pre začiatok to stačí a pokročilí používatelia si určite dokážu vyhľadať ten svoj „naj“.

Abilon

Program Abilon patrí to tej skupiny RSS čítačiek, ktoré nás oslovia moderným používateľským rozhraním so záložkami. Zároveň vám ako prvý ponúka širšie nastavenia pre „blogovanie“. Podobne, ako aj v iných programoch tohto typu, máme po inštalácii niekoľko prednastavených RSS kanálov, ktorí však môžeme jednoducho vymazať. Zoznam jednotlivých kanálov a správy sa zobrazujú podobne ako v iných programoch v troch častiach – vľavo je zoznam RSS kanálov, v druhej časti zoznam správ a v tretej krátky úvod. Vlastná správa sa po potvrdení otvorí v ďalšej záložke – a čo je potešiteľné, zobrazí sa v celou okne. Súčasťou programu je aj zoznam filtrov, podľa ktorého si môžeme vybrať zobrazenie správ. Žiaľ, tieto filtre nám neponúkajú automatické predspracovanie správ, ale iba niekoľko možností zobrazenia podľa ich stavu – neprečítané za posledných 15 minút, všetky za poslednú hodinu a pod.

Internet: http://www.abilon.org
Download: http://www.activerefresh.com/download/InstallAB.exe

RSSReader

Posledný program ktorý si predstavíme zaujme najmä tých, ktorí požadujú najmä jednoduchý program bez množstva doplnkových funkcií. Súčasťou balíka nie sú síce žiadne prednastavené RSS kanály, ale nie je problém ich importovať z iných programov, takže ani v tomto smere sa nemusíme cítiť hneď ukrátení. Rozhranie tohto programu je už skoro štandardné – tri časti, v ktorých máme zobrazené RSS kanály, zoznam správ, krátky úvod a v prípade potvrdenia aj vlastnú správu. Čo je potešiteľné, priamo pri zobrazovaní máme k dispozícii dve možnosti – zobraziť priamo v programe alebo otvoriť v internetovom prehliadači – takže si nemusíme pamätať prípadné rozdielne zobrazovanie cez kontextové menu.Filter pre zobrazovanie správ je podobný tomu, ktorý nájdeme v programe Abilon. Okrem toho však si však môžeme nechať zobrazovať iba také správy, ktoré obsahujú nami zadané kľúčové slovo.

Internet: http://www.rssreader.com/
Download: http://www.rssreader.com/download/rssreader.exe

Na budúce: RSS čítačky v niektorých iných programoch

Neprehliadnite: