Prehľad dátových EDGE programov Orangeu

Matúš Serdula  /  15. 03. 2005, 00:00

AKTUALIZOVANÉ / Orange aktualizoval ponuku EDGE. K programom EDGE ponúka aj dotované zariadenia a samostatnú SIM kartu. Pri aktivácii dátového programu sa zákazník zaväzuje dodržiavať Zásady správneho využívania služieb (Fair Use Policy).

Pre domácnosti je určená služba Orange internet klasik. Za poplatok 713 Sk s DPH (599 Sk bez DPH) ponúka dátovo neobmedzené pripojenie na internet v čase od 17:00 do 8:00 počas pracovných dní a časovo neobmedzene počas víkendov a sviatkov. Pri aktivácii sa zákazník zaväzuje dodržiavať Zásady správneho využívania služieb, teda  Fair Use Policy. Prenos dát v iných časoch je spoplatňovaný sumou 42 Sk s DPH za 1 MB dát (35 Sk bez DPH). Zákazníci, ktorí aspoň 6 mesiacov využívajú hlasovú službu Orange dostanú na Orange internet klasik zľavu 33%.

Orange internet maxi je dátovo a časovo neobmedzené pripojenie na internet, pri ktorom je taktiež potrebné dodržiavať Zásady správneho využívania služieb. Mesačný poplatok je 951 Sk s DPH (799 Sk bez DPH). Pre zákazníkov s hlasovým programom je poskytovaná zľava 25%.

K dátovým programom ponúka Orange aj samostatnú SIM kartu, na ktorej je možné využívať iba aktivovaný dátový program. Aktivácia stojí 1 Sk s DPH.

Zákazníci služby Orange World taktiež budú môcť využívať technológiu EDGE. Musia však vlastniť zariadenie, ktoré ju podporuje.

ZadacomDotované zariadenia

USB modem Zadacom sa predáva za 690 Sk s DPH pre zákazníkov Orange internet klasik. Pri dvojročnej viazanosti s programom Orange internet maxi je možné modem zakúpiť za 1 Sk s DPH.K počítaču sa pripojí cez USB odkiaľ je aj napájaný a SIM karta sa vkladá priamo do modemu. (ceny platia od 15.3.2005)

Sony Ericsson GC85Dátová karta Sony Ericsson GC85 sa vkladá do PCMCIA slotu a je určená pre notebooky. Orange kartu predáva za 5690 Sk s programom Orange internet klasik, pri dvojročnej viazanosti s programom Orange internet maxi za 4990 Sk s DPH.
Eurotel ponúka túto kartu k službe SuperSpeed za 4990 Sk pri dvojročnej viazanosti. (ceny platia od 15.3.2005)

Čo znamenajú Zásady správneho využívania služieb?

Aj keď sú mobilné dátové služby prezentované ako neobmedzené, v Zásadách o správnom využívaní služieb nájdeme zmienku o maximálnom objeme prenesených dát. Podľa Orange info linky je to 2000 MB pri programe Orange internet maxi.

EDGE od Eurotelu používa 16 tisíc zákazníkov

Eurotel dnes vydal tlačovú správu, v ktorej nezabudol spomenúť, že s technológiou EDGE tu bol prvý a to už pred 7 mesiacmi. Eurotel v tlačovej správe ďalej deklaruje 60 miest pokrytých technológiou EDGE zatiaľ čo Orange ich má pokrytých 51.

Zaujímavým údajom je aj množstvo prenesených dát. V decembri sieťou Eurotelu pretieklo 463 tisíc MB dát cez technológiu EDGE.

Čo je EDGE?

EDGE je technológia sietí tretej generácie (3G), ktorá umožňuje prenášať dáta maximálnou rýchlosťou 384 kbps (rýchlosť závisí aj od vášho mobilného telefónu či modemu). Pre jej využitie je potrebné vlastniť zariadenie, ktoré ju podporuje (mobilný telefón alebo modem) a nachádzať sa v oblasti kde je EDGE.

Technológiu EDGE môžu využívať zákazníci spoločnosti Eurotel s dátovými programami Data Basic, Data Start, Data Standard alebo Data Nonstop.

Technológiu EDGE môžu využívať zákazníci spoločnosti Orange s dátovými programami Orange internet klasik, Orange internet maxi alebo Orange World.


Článok bol publikovaný 24.1.2005 o 9:30.

Článok bol doplnený o 10:07 o časť Dotované zariadenia.

Článok bol doplnený o 11:12 o časť Čo znamenajú Zásady správneho využívania služieb?.

Článok bol doplnený o 12:30 o časť EDGE od Eurotelu používa 16 tisíc zákazníkov.

Článok bol doplnený o 13:15 o časť Čo je EDGE?.

Článok bol 15.3. 2005 opravený v časti ceny za modemy v ponuke spoločnosti Orange a Eurotel.

Neprehliadnite: