AOL plánuje konečne spustiť vlastný freemail!

Redakcia Inet.sk  /  23. 12. 2004, 00:00

America Online testuje vlastnú e-mailovú službu, ktorá by mala byť schopná konkurovať už dávno zabehnutým freemailom od Yahoo, Microsoftu a hlavne Google, ktorý svojim Gmailom nasadil latku poriadne vysoko, i keď jeho služba ešte stále funguje len na princípe pozvánok.

Momentálne je testovanie služby prístupné len predplatiteľom AOL, neskôr bude napokon služba dostupná úplne zadarmo každému. Táto služba sa volá „AOL Mail on the Web“ a predpokladá sa, že bude dostupná už začiatkom nového roka, ale zatiaľ len pre členov AOL, a potom o niečo neskôr bude dostupná už aj širokej verejnosti.

Ikeď AOL ponúka freemail už dlhé roky, ale jeho používanie bolo podmienené tým, že ste sa museli stať predplatiteľom AOL. Práve freemail pre širokú verejnosť má byť dôležitou časťou iniciatívy AOL, ponúknuť návštevníkom ich stránok rôzne zaujímavé služby úplne zadarmo, čo by malo pomôcť ich úsiliu získať nemalé finančné prostriedky z reklamy, ktorá sa bude zobrazovať návštevníkom.

Služba „AOL Mail on the Web“ je doplnená o mnoho nových funkcií, ktoré predošlý členský freemail neobsahoval. Napríklad pozmenený interface sa podobá poštovému klientovi Outlook od spoločnosti Microsoft a e-maily môžu byť organizované do zložiek. Samozrejmosťou sú aj kontakty, vyhľadávanie pomocou vyhľadávacej lišty, antispam a možnosť pripojenia podpisov. Ďalšie funkcie, ktoré ponúka freemail od AOL sa týkajú hlavne formátovania textu, teda rôzne farby písma, veľkosti, fonty a podobne.

Freemail od AOL ponúka svojim užívateľom 100 MB kapacitu, čo je síce v porovnaní s konkurenciu najmenej, ale zároveň sa jedná o kapacitu, ktorá sa dá skutočne využiť. Pre porovnanie Gmail od Google ponúka až 1 GB, Yahoo Mail a Microsoft Hotmail ponúka svojim užívateľom 250 MB, čo je pre mnohých užívateľov lákavejšie.

V každom prípade tento freemail má šancu prilákať nejakých nových návštevníkov, a hlavne užívateľov, ktorých AOL potrebuje ako soľ. Rozhodne to ale nebudú užívatelia Yahoo, Hotmailu a hlavne Gmailu, keďže tí môžu byť plne spokojní, ale skôr to budú tí, ktorí z nejakých dôvodov si nemôžu zriadiť konto na týchto freemailoch.

Michal Slančík (xdeimosx@gmail.com)

Zdroj: www.zdnet.com

Neprehliadnite: