Predstavujeme bratislavskú sieť Roburnet

Matúš Serdula  /  14. 12. 2004, 00:00

Sieť Roburnet poskytuje alternatívu užívateľom z Bratislavy, ktorí hľadajú dobrý pomer cena / rýchlosť, nechcú sa zaviazať na nijaké časové obdobie a nechcú sledovať čas pripojenia a množstvo prenesených dát. Keďže je Roburnet dostupný iba v Bratislave je určitou konkurenciou pre službu chello.

Na naše otázky odpovedal technický riaditeľ spoločnosti Roburnet s.r.o., pán Jozef Sabo.

Ako by ste predstavili sieť Roburnet?

Roburnet je verejná telekomunikačná sieť, ponúkajúca zákazníkom možnosť prístupu do siete internet a prenos dát. Sieť je budovaná v bratislavských častiach Petržalka, Ružinov, Dolné Hony, Vrakuňa, Dlhé Diely, Karlova Ves, Dúbravka. Službu poskytuje firma Robur s.r.o.. Sieť je rozdelená na uzly po 200 - 700 účastníkov, ktorí sú navzájom prepojení metalickým káblom. Uzly sú navzájom pospájané optickými káblami alebo mikrovlnnými spojmi v rôznych frekvenciách. 

Kedy ste vznikli a ako sa vyvíja počet užívateľov?

Firma vznikla vo februári 2003, reálne pripájať sme začali v septembri 2003. Skutočný nárast klientov nastal od januára 2004. 

Koľko ľudí je momentálne cez Vás pripojených?

V súčasnosti je 3254 PC v sieti RoburNet. 

Poskytujete služby aj pre domácnosti aj pre firmy?

Áno, poskytujeme služby pripojenia do siete Internet a RoburNet aj pre domácnosti aj pre firmy. 

Aké sú ceny Vašich služieb a čo vaše služby obsahujú?

Inštalačný poplatok 3267 Sk + DPH zahŕňa pripojenie zákazníckeho PC káblom FTP a konfiguráciu PC.

V mesačnom poplatku 399 Sk + DPH je služba pripojenia do siete internet a RoburNet 24 hodín denne - po celý mesiac, 1 mail adresa a k tomu 5 aliasov.

Počet stiahnutých dát je neobmedzený, priemerná rýchlosť na jedno PC je cca 512 KB/s. V sieti poskytujeme DC++, IRC, herné servery. 

Máte nejaké obmedzenia, máte blokované niektoré porty? 

Jediné naše obmedzenie je v tom, že v čase od 8:00 – 24:00 je blokované p2p. 

Čo mám urobiť ak sa chcem k Vám pripojiť?

Stačí zavolať na jedno z telefónnych čísiel alebo poslať mail a naši zamestnanci si Vás zaevidujú a zároveň preveria či je možne Vás pripojiť a v akom časovom horizonte. Po pripojení máte 3 dni na odskúšanie, až potom žiadame podpis zmluvy a inštalačný poplatok. Samozrejme iba ak ste s touto službou spokojný. 

Akou linkou je pripojený Roburnet do SIX-u?

1GB/s.

www.roburnet.sk

Neprehliadnite: