Eurotel: Rekordných 3,4 milióna na záchranu Tatier

Tlačový servis  /  02. 12. 2004, 10:41

Zákazníci spoločnosti EuroTel Bratislava, a.s. za týždeň fungovania telefonickej linky „Zachráňme tatranské lesy“ spoločne prispeli do 29. novembra 2004 sumou 3 403 025 Sk do zbierky Štátnych lesov TANAP-u a EuroTelu, ktorá prebieha na telefónnom čísle 18 333. Výťažok z tejto zbierky bude venovaný na obnovu tatranských lesov. EuroTel otvoril zbierku „Zachráňme tatranské lesy“ vlastným príspevkom 1 milión Sk.

Do spoločnej telefonickej zbierky prispelo viac ako 130 tisíc ľudí, ktorí spoločne darovali lesom Vysokých Tatier približne 3,4 milióna korún. Spoločnosť EuroTel
pri štarte zbierky venovala ďalší 1 milión Sk.

„Sme veľmi radi, že sa toľko ľudí zapojilo do tejto zbierky. Získané prostriedky použijeme na nákup sadeníc nových stromčekov a na zalesňovanie centrálnej oblasti Vysokých Tatier už na jar. Využívanie prostriedkov bude kontrolovať špeciálna komisia, na čele ktorej bude stáť minister pôdohospodárstva Zsolt Simon,” povedal Peter Líška, riaditeľ Štatnych lesov TANAP-u o použití prostriedkov získaných zo zbierky.

EuroTel prosí o pomoc aj ďalších zákazníkov, aby v rámci svojich možností podporili túto iniciatívu. Každý zákazník EuroTelu môže prispieť sumou 25 Sk na záchranu a obnovu tatranských lesov. Stačí zavolať na telefonickú linku 18 333.

„Počet zákazníkov, ktorí zavolali na linku 18 333 nám doslova vyrazil dych. Vedeli sme, že osud Tatier leží na srdci všetkým občanom, avšak počet zákazníkov EuroTelu, ktorí sa ihneď rozhodli prispieť, predstihol všetky naše očakávania. V mene Štátnych lesov TANAP-u a EuroTelu im ďakujeme, “ povedal Juraj Droba, riaditeľ Divízie vonkajších vzťahov EuroTelu.

Neprehliadnite: