Eurotel iniciuje záchranu tatranských lesov

Tlačový servis  /  23. 11. 2004, 00:00

Spoločnosť EuroTel Bratislava, a.s. a Štátne lesy TANAP-u sa rozhodli ihneď reagovať na piatkovú živelnú pohromu, ktorá paralyzovala Vysoké Tatry a zničila 50-kilometrový pás lesa. EuroTel otvára zbierku „Zachráňme tatranské lesy príspevkom 1 milión Sk. EuroTel týmto prosí o pomoc aj svojich zákazníkov, aby v rámci svojich možností podporili túto iniciatívu.

EuroTel chce pomôcť obnoviť Vysoké Tatry. Zriaďuje spoločnú zbierku na záchranu tatranských lesov spolu so Štátnymi lesmi TANAP-u. Táto zbierka bude určená výlučne na obnovu lesných porastov vo Vysokých Tatrách. EuroTel štartuje zbierku vlastným príspevkom vo výške 1 milión Slovenských korún.

Táto zbierka ZACHRÁŇME TATRANSKÉ LESY umožňuje každému zákazníkovi EuroTelu prispieť sumou 25 Sk na záchranu a obnovu tatranských lesov. Stačí od 23. novembra 2004 od 12.00 hod. zavolať na telefonickú linku 18 333.

„Záleží nám na spoločnosti a prostredí, v ktorom existujeme. Preto sme sa takmer okamžite rozhodli konať. Zriadiť spoločnú zbierku spolu so Štátnymi lesmi TANAP-u a darovať finančné prostriedky na záchranu Vysokých Tatier bol logický krok po tom, čo sa v piatok stalo,“ vyjadril pohnútky zriadenia zbierky Robert Chvátal, generálny riaditeľ EuroTelu.

„Tieto prostriedky použijeme na prvé zalesňovanie centrálnej oblasti Vysokých Tatier v jarnom období. Už niekoľko mesiacov sme spolu s EuroTelom pripravovali projekt Zelené Tatry, ktorý plánoval dlhodobú rekonštrukciu lesných porastov vo Vysokých Tatrách. To, čo stalo, len urýchlilo našu spoluprácu a túto pomoc veľmi vítame,“ povedal Peter Líška, riaditeľ Štatnych lesov TANAP-u.

Poznámky:EuroTel Bratislava, a. s. je poprednou telekomunikačnou spoločnosťou, poskytujúcou služby mobilnej komunikácie a služby dátovej siete na Slovensku.EuroTel Bratislava, a. s. vlastnia 51-percentným podielom spoločnosť Slovak Telecom, a. s., ktorá je dcérskou spoločnosťou Deutsche Telekom AG (Frankfurt, Amtlicher Handel: DTE / NYSE: DT) a 49-percentným podielom spoločnosť Atlantic West B.V., spoločný podnik dcérskych spoločností Verizon Communications (NYSE: VZ) a AT&T Wireless Services, Inc. (NYSE: AWE).EuroTel Bratislava, a. s. je jediným mobilným operátorom v Slovenskej republike, ktorý svojim zákazníkom poskytuje mobilný prístup do siete internet prostredníctvom štyroch technológií vysokorýchlostného prenosu dát EDGE , Wireless LAN (Wi-Fi), GPRS a HSCSD.EuroTel Bratislava, a. s. je prvým mobilným operátorom, ktorý priniesol na Slovensko službu Obrazové správy MMS a službu SuperSpeed, založenú na 3G technológií EDGE.EuroTel je operátorom s najvyšším počtom roamingových partnerov. Zákazníci môžu využívať roamingové služby v sieťach 244 mobilných operátorov v 159 krajinách sveta a GPRS a MMS roaming u 68 GSM operátorov v 46 krajinách sveta.Viac informácií o spoločnosti EuroTel Bratislava, a.s. získate na www.eurotel.sk a www.e-zones.sk.

zdroj: tlačová správa Eurotel

Neprehliadnite: