Štatistiky Naj.sk po novom

Matúš Serdula  /  02. 11. 2004, 00:00

Server NAJ.sk poskytujúci štatistiky návštevnosti webových stránok prešiel v októbri veľkými zmenami. Štatistiky má na starosti nový systém, ktorý je použitý aj na českom Navrcholu.cz. Ak štatistiky Naj.sk používate na vašich stránkach, je potrebné zmeniť si zdrojový kód.

Nový Naj.sk ponúka 3 varianty štatistík. Pod názvom Tarif Lite sa skrýva bezplatná verzia, ktorú je možné použiť na serveroch s mesačným počtom zobrazených stránok do 100 tisíc. Platené služby majú názvy Tarif Profi a Tarif Platinum. Ceny sa určujú podľa počtu zobrazených stránok.

Štatistiky Naj.sk doteraz používalo 19 tisíc serverov. Ak ste patrili medzi nich a chcete štatitiky používať aj naďalej, musíte si zmeniť zdrojový kód. Ten si doteraz návštevníci stránok, ktoré používali štatistiky Naj.sk, vôbec nevšimli. Nový systém už vyžaduje zobraziť ikonku Naj.sk.

Český systém Navrcholu.cz funguje od roku 1998. Prevádzkuje ho spoločnosť Internet Info, ktorá sa stará aj o 10 obsahových serverov, medzi ktoré patrí napríklad Lupa.cz, Root.cz alebo Slunecnice.cz. Prevádzkovateľom NAJ.sk je spoločnosť Elet.

"NAVRCHOLU.cz prošlo rekonstrukcí a zásadním vylepšením na podzim 2003. Od té doby zaznamenáváme stále rostoucí vlnu zájmu o naše statistické služby. Věříme, že slovenská verze NAJ.sk osloví stejně velkou skupinu uživatelů a přinese jim to, co od ní čekají - spolehlivé a přesné informace o návštěvnících jejich webů," uviedol Ján Simkanič, product manager Internet Info.

"Projekt NAVRCHOLU.cz považujeme za systém s unikátními technickými schopnostmi, který má reálnou šanci prosadit se za hranicemi České republiky. Slovenské NAJ.sk proto představuje začátek našich úvah o další expanzi do zahraničí," dodal Ján Simkanič.

Systém Navrcholu.cz poskytuje služby pre Atlas.cz, Seznam.cz, HC Sparta Praha, HVB Bank, Software602 a iných. Medzi zákazníkov NAJ.sk patria Zoznam.sk, Centrum.sk, Post.sk, deník SME, SkyEurope Airlines, Poisťovňa Kooperatíva, Úrad vlády SR a ďalší.

Neprehliadnite: