Konferencia i2s aj o konkrétnych možnostiach pre verejný i komerčný sektor

Redakcia Inet.sk  /  07. 09. 2004, 00:00

Už tretí ročník konferencie i2s sa tentokrát zameria na najaktuálnejšie informácie o elektronickom podpise, bezpečnosti informačných systémov a Enterprise Content Managemente (ECM), ktoré patria medzi kľúčové faktory rozvoja informatizácie. Záštitu nad konferenciou prevzal predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda a minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Pavol Prokopovič.

Som rád, že vláda pred nedávnom vytvorila komisiu pre prípravu strategického materiálu o akcelerácii budovania znalostnej ekonomiky na Slovensku..“ hovorí Miloš Ronec, riaditeľ Divízie marketing, Datalan, a.s.. „V záujme rozvoja informatizácie, ktorá je integrálnou súčasťou znalostnej ekonomiky, naša spoločnosť už po tretí rok usporiadava konferenciu i2s. Jej zámerom je navodiť živú diskusiu o aktuálnom priebehu informatizácie z pohľadu kompetentných odborníkov, jeho prekážkach a možných konkrétnych riešeniach. Keďže informatizácia je značne široký pojem, rozhodli sme sa tento ročník i2s zamerať na vybrané kľúčové okruhy, ktorými sú elektronický podpis, bezpečnosť a ECM.“ vysvetľuje M. Ronec.

Program konferencie, ktorá sa uskutoční 07. – 08. októbra 2004 v Grand Hoteli Praha, Taranská Lomnica, otvoria prezentácie na témy informatizácie Slovenska v európskom a slovenskom rámci, využitia európskych fondov pre informatizáciu Slovenska a bezpečnosti informačných systémov (SPAM, Identity Management for E-services, možnosti riešenia podnikových IS).

Po krátkej prestávke budú prezentácie prebiehať v dvoch paralelných sekciách: sekcia A sa zameria na elektronický podpis a súčasný stav jeho využitia na Slovensku, sekcia B sa bude venovať Enterprise Content Managementu.
Program konferencie uzatvoria panelové diskusie s prezentátormi.

Spríjemnením bohatého odborného programu bude v závere prvého dňa zábavná „Free-party“. Ambíciou každého cieľavedomého manažéra je dosiahnuť svoj „vrchol“ – ten skutočný budú mať možnosť dosiahnuť odvážni záujemcovia počas 2. dňa konferencie pri výstupe na Gerlachovský štít (2.654 m n.m.).

Podrobné informácie o konferencii a registrácia: www.i2s.sk.

Neprehliadnite: