Popcorn 1.70 – Malý klient s veľkými schopnosťami

Lukáš Šurin  /  16. 08. 2004, 00:00

Prichádza pokračovanie seriálu o poštových klientoch – druhá časť bude o malej, jednoduchej a komplexnej aplikácii – Popcorn 1.70 – väčšine jej meno nič nehovorí – chcete vystúpiť z radu?

Spoločnosť Ultrafunk sa rozhodla vyvinúť poštového klienta, ktorý je čo najmenší, ale zároveň poskytujúci dostačujúce funkcie aj náročnejším užívateľom. Ťažko by ste našli program vhodnejší pre pomalšie typy pripojenia – inštalačný súbor má veľkosť len 276 KB (http://www.ultrafunk.com/products/downloads/popsetup.exe ).

Ďalšou nespornou výhodou programu je, že poštu číta priamo z POP servera (dokonca aj s podporou bezpečnostnej autentifikácie APOP MD5) , takže k sebe si stiahnete len to, čo naozaj potrebujete. Popcorn si môžete schovať aj do tzv. – „Tray Icon“ (skupina ikoniek na pracovnej lište, ktorá slúži na jednoduchšiu prácu s aplikáciami v nej umiestnených).

Zábudlivých užívateľov pravdepodobne poteší aj možnosť nastavenia automatickej kontroly pošty v určitom časovam intervale a následné oznámenie o novej prijatej pošte. Podporuje aj využitie viacerých užívateľských profilov (žiaľ len v registrovanej verzii, pretože demoverzia je obmedzená na jeden užívateľský profil – registrácia stojí 20 USD).

Malý, jednoduchý, komplexný – presne taký je Popcorn 1.70


Popcorn sa nemusí inštalovať, stačí rozbaliť všetky súbory do jedného priečinka a spustiť. Žiadne dáta (okrem tých o profiloch uložených v INI súboroch) nie sú uložené na disku, aby nikto iný nemohol čítať Vašu súkromnú poštu. E-mailom je možné nastaviť aj prioritu s akou budú posielané vzhľadom na Vašu ostatnú poštu – v troch stupňoch High (vysoká – e-maily s takouto prioritou budú posielané ako prvé) Normal (normálna) - Low (nízka – takéto e-maily nie sú súrne a v prípade preťaženia servera tam ostávajú aj niekoľko dní).

Ideálny je aj na odstraňovanie spamu, nevyžiadanej pošty, veľkých príloh, atď. Nepodporuje prezeranie HTML správ, čo je výhodou a zároveň nevýhodou – Váš počítač sa stáva imúnnym voči vírusom, trójskym koňom a červom. Prezeranie a ukladanie príloh je možné len cez externé aplikácie. Používa Mail Message Format (*.eml), takže správy sa dajú jednoducho a rýchlo importovať alebo exportovať do iných populárnych klientov.

Žiaľ, zatiaľ je Popcorn dostupný len pre Windows (9x/ME,NT, 2000, XP, 2003) a podľa informácii na domácej stránke Popcornu (http://www.ultrafunk.com/products/popcorn/ ) sa ani nechystá verzia pre iné operačné systémy.

Verzia 1.70 sa dočkala neveľkých, ale predsa citeľných zmien. Odteraz Popcorn automaticky zistí príponu prílohy a v systéme vyhľadá optimálnu aplikáciu k jej otvoreniu, na pracovnej lište Popcornu sa zobrazuje veľkosť všetkých príloh, po stlačení F4 sa príjme pošta zo všetkých užívateľských profilov. Boli opravené mnohé chyby tzv. bugy, ktoré spôsobovali problémy užívateľom.

Pokiaľ ešte stále neviete akého poštového klienta zvoliť, prečítajte si aj článok o Mozille Thunderbird (/index.php?id=1832&tema=internet&page=clanok&text=nie ) alebo ešte chvíľu počkajte a snáď sa Vám zapáči iný program zo seriálu o poštových klientoch.

Neprehliadnite: