Imidžový foťák pre mladých - Sony Cybershot F88

Matúš Serdula  /  24. 07. 2004, 00:00

V ponuke obchodov sa v týchto dňoch objaví nový digitálny fotoaparát Sony DSC F88. Ponúka 5,1 megapixlový CCD čip, objektív Carl Zeiss Vario-Tessar s 3-násobným optickým zoomom, možnosť manuálneho ovládania a akumulátor s výdržou 2 hodiny 45 minút.

Letnou novinkou v ponuke digitálnych fotoaparátov je Sony Cyber-shot F88. Je to model v 3 farebných verziách (červená, modrá, strieborná) s vlastným štýlom, ktorý zaujme tých (mladých) ľudí, ktorí sa chcú odlíšiť. Vďaka rýchlym reakčným časom je vhodný na pohotové zachytenie okamihu (či už na párty alebo pri športe).

Objektív
Objektív Carl Zeiss Vario-Tessar ponúka možnosť otáčania vo vertikálnom smere čo znamená, že užívateľ sa môže vyfotiť s priateľmi na párty či spraviť si autoportrét bez akéhokoľvek problému tak, že sa vidí na 1,8-palcovom LCD monitore. Takisto nie je problém fotiť „nad davom“, čo sa zíde nielen na koncertoch, ale často aj pri bežných situáciách.

Moderná elektronika stelesnená v procesore Sony Real Imaging umožňuje tomuto modelu nasnímať až 330 záberov na jedno nabitie akumulátora. Inak povedané - na jedno nabitie je možné fotoaparát nepretržite používať až 2 hodiny a 45 minút. Čas odozvy fotoaparátu je extrémne krátky. Len 1,2 sekundy stačí fotoaparátu na to, aby sa pripravil na prevádzku, časové oneskorenie sa zredukovalo na 0,01 sekundy a interval potrebný pre snímanie ďalšieho záberu je len 1,3 sekundy.

Procesor Real Imaging tiež prináša zvýšenú kvalitu obrazu s dokonalejším podaním farieb a dokonalejší odstup signálu od šumu. Navyše dokáže model Sony Cyber-shot F88 snímať v režime vysokej kvality (Fine) až 9 snímok v slede za sebou (režim Burst). V rozlíšení VGA je fotoaparát v režime Burst schopný snímať až pozoruhodných 100 snímok v slede za sebou.

Sony DSC F88

Makro od 1 cm
Či už začiatočníkom alebo pokročilým užívateľom ponúka Sony Cyber-shot F88 flexibilné režimy nastavenia expozície, vrátane manuálneho nastavenia. Bežný užívateľ ocení až 10 predvolených režimov scén (pre svetelne problematické situácie) vrátane režimov Twilight Portrait (portrét v šere), Candle (sviečka), Snow (sneh), High Speed Shutter (vysoká rýchlosť uzávierky) a Magnifying Glass (lupa).

Vďaka poslednému uvedenému režimu možno snímať objekt vzdialený len 1 cm od objektívu a zobraziť ho na LCD monitore až 2,1 násobne zväčšený. V kombinácii s funkciou Smart Zoom možno objekt zväčšiť dokonca až 9,6 x. Je to vynikajúci doplnok pre milovníkov makrofotografie, vďaka ktorému možno zachytiť aj ten najmenší detail.

V balení je dodávaná 32 MB karta Memory Stick. F88 je vybavený vysoko rýchlostným rozhraním USB 2.0.

Model F88 používa kolísku s diaľkovým infračerveným ovládaním, USB, AV a sieťovým prepojením. Podporuje priemyselný štandard technológie PictBridge, takže je možné napríklad diaľkovo ovládať prezentáciu fotografií Slideshow na televízore a priamu tlač zvolených fotografií z monitora pomocou PictBridge -kompatibilnej tlačiarne prostredníctvom USB prepojenia.

Sony Cyber-shot DSC-F88 bude na Slovensku k dispozícii od konca júla 2004.

Technické údaje Sony Cyber-shot DSC-F88
5,1 megapixelov (efektívne)
Trojnásobná optická transfokácia, šesťnásobná precízna digitálna transfokácia, dvanásťnásobná transfokácia pri funkcii Smart Zoom (VGA)
Otočný objektív Carl Zeiss Vario-Tessar
F 3,5 - 4,2, 38 -114 mm (pri prepočte na fotoaparát s 35 mm filmom)
Približný počet záberov/doba výdrže akumulátora STAMINA: 330 záberov/2 hod. 45 min. (akumulátor NP-FR1)
1,8” LCD monitor (134 000 bodov)/Optický hľadáčik
Funkcia manuálneho nastavenia expozície
Procesor Real Imaging (pre vyššiu kvalitu obrazu, kratšiu odozvu a zvýšenie energetickej účinnosti)
Pohyblivý záznam MPEG VX (Štandard)
Vysoko rýchlostné rozhranie USB 2.0
Kompatibilita s konverzným objektívom cez adaptér
Výber režimov scén (10 režimov)
Režim Burst: 9 x (v režime Fine)
Funkcia Histogram
Priama tlač cez USB rozhranie (PictBridge)
Kompatibilita s pamäťovými kartami Memory Stick/Memory Stick PRO (dodávaná pamäťová karta Memory Stick s kapacitou 32 MB)


inzercia
Fotoaparáty Sony si môžete kúpiť v internetovom obchode www.MegaFoto.sk


Sony DSC F88 red

Zdroj: tlačová správa

Neprehliadnite: