Predstavujeme WiFi sieť ATOM z Košíc a Popradu

Matúš Serdula  /  15. 07. 2004, 00:00

V predstavovaní lokálnych poskytovateľov internetu pokračujeme sieťou ATOM, ktorá poskytuje služby v Košiciach a v Poprade. Zdieľanú 64 kilobitovú linku tu môžete mať už za 400 Sk mesačne. Ľudia z Košíc a z Popradu sa môžu tešiť na nové hotspoty, ktoré už čoskoro vyrastú na hlavnej ulici či v obchodných centrách.

Sieť ATOM nám predstavil pán Tomáš Mandliak:

Sieť spoločnosti ATOM Networks je sústredená na územi Košíc a blízkeho okolia. Od roku 2003 poskytujeme naše služby aj v meste Poprad a blízkom okolí. Našim cieľom je poskytovať internetové služby pre domácnosti a menšie firmy ako alternatívy ku klasickým pripojeniam ako ISDN, analógová linka a v poslednej dobe aj DSL.

Chrbtová sieť je postavená na báze mikrovlnného pripojenia v licencovanom a
nelicencovanom pásme, a optickej kabeláži. Zákazníci sú väčšinou pripájaní ethernetovým rozvodom.

Zákazník pri zriadeni služby získava 3x emailovú schránku o veľkosti 20 Mb, webový priestor 15 Mb a neobmedzené pripojenie do siete internet s rýchlosťami od 64 kbit/s.

Najlacnejšou variantou pripojenia je pripojenie zdieľanou 64 kbit/s linkou, s agregáciou 1:8, za cenu 400 Sk mesačne vrátane DPH. Najpopulárnejším pripojením je pripojenie ATOM Classic, s garantovanou rýchlosťou 128 kbit/s na webové surfovanie a zdieľanou rýchlosťou 64 kbit/s pre služby p2p sietí. Pripojenie sa vlastne skladá z viacerých častí, teda 128 kbit/s linka pre webové surfovanie (garantovaná), rýchlosť pre mailové služby je 512 kbit/s (zdieľaná 1:8), rýchlosť pre p2p siete (zdieľaná 1:8) a rýchlosť pre FTP 64 kbit/s (zdieľaná 1:3). Táto služba stojí 600 Sk mesačne s DPH.

Už čoskoro plánujeme poskytovanie ďalších produktov s vyššími rýchlosťami od 512 kbit/s vyššie, avšak zatiaľ je na tieto služby pripravená len 55% časť siete. Do konca roku 2004 však predpokladáme úplnú úpravu siete za účelom poskytovania spomínaných služieb v ľubovoľnej časti siete. Taktiež pripravujeme výstavbu 4 hotspot bodov v Košiciach v obchodných centrách a na hlavnej ulici v Košiciach a
Poprade.

V súčasnosti máme v Košiciach viac ako 20 prístupových bodov a pokrývame viac ako 85% územia Košíc našim signálom. Prioritou pre nás je však pripájanie užívateľov ethernet káblom, nie mikrovlnnou technológiou ako riešenie poslednej míle.

Do SIXu máme momentálne prístup s rýchlosťou 12 mbit/s.

Spoločnosť ATOM Networks s.r.o. môžete nájsť na adrese:
ATOM Networks s.r.o., Šoltesovej 5, Košice
http://www.atom.sk
atom@atom.sk

www.atom.sk

Neprehliadnite: