Najväčšieho českého webhostera kúpil nórsky Active ISP

Matúš Serdula  /  02. 06. 2004, 00:00

Najväčšia česká webhostingová spoločnosť Globe Internet sa stala súčasťou európskej webhostingovej firmy Active ISP. 60% podiel Active ISP získal od pôvodných majiteľov Globe Internetu Karla Umlaufa a Jana Panocha. Akvizícia prinesie lacnejšie medzinárodné domény pre českých zákazníkov a založenie operačného centra v Prahe. Active ISP plánuje ďalší rast v strednej a východnej Európe.

Spoločnosť Active ISP (http://www.activeisp.com) bola založená v roku 1998 v Nórsku. Má viac ako 280 tisíc zákazníkov a obrat okolo 1 miliardy Sk. Je jednou z najväčších európskych webhostingových firiem.

Firma Globe Internet vznikla v roku 1997. Zaoberá sa registráciou domén, prevádzkou serverov, webdesignom a tvorbou internetových aplikácií. Je najväčším registrátorom domén v Česku, počet ňou zaregistrovaných .CZ domén prevyšuje 30 tisíc.

Českí zákazníci môžu v najbližších dňoch očakávať zlacnenie medzinárodných domén  .COM, .NET a .ORG. Ďalšie zvýhodnenia budú nasledovať vo forme zliav, zlepšenia služieb a zavádzania služieb nových.

Anders Eriksson, výkonný riaditeľ Active ISP, k akvizícii hovorí:

"Active ISP drží vedúce postavenie na celoeurópskom trhu hostingových služieb. Aby sme mohli zhodnotiť očakávaný rast a konsolidáciu v našom odvetví, plánujeme ďalšiu významnú expanziu. Spoločne s Globe Internet posilníme našu celoeurópsku pozíciu, získame vedúcu pozíciu na českom trhu a vytvoríme pevnú platformu pre ďalší rast v strednej a východnej Európe. Okrem toho Globe Internet posilní svojou odbornosťou skupinu Active ISP v oblasti webdevelopmentu a webdesignu. Zamýšľame prevziať všetky konkurenčné výhody Globe Internet tak, aby z nich mali prospech naši klienti na trhoch mimo Českej republiky."

Management a tým Globe Internet víta Anders Eriksson slovami:

"Táto akvizícia je ďalším významným krokom pre rast skupiny Active ISP. Som veľmi rád, že môžem privítať riaditeľa spoločnosti Globe Internet a jeho skúsený 80 členný tým medzi členmi Active ISP. Som presvedčený, že so skúsenosťami Karla Umlaufa, riaditeľa firmy, ktorá má vedúce postavenie na trhu, a naším spoločným úsilím, budeme schopní zvýšiť hodnotu služieb, ktoré poskytujeme našim klientom."

Karel Umlauf, ředitel Globe Internet, dodáva:

"Globe Internet je první firmou svého druhu v zemích přistupujících k EU, jež učinila tak zásadní krok k cestě za úspěchem na evropském trhu. Praha a Globe Internet se tak stala nástupním místem Active ISP pro země střední a východní Evropy a ve strategických výhledech bude i jedním ze tří operačních středisek v rámci celého kontinentu. Ocitáme se ve "vyšším patře", máme lepší výhled, pevnější zázemí, a tudíž lepší podmínky pro poskytování kvalitnějších služeb naším zákazníkům. Osobně jsem velmi potěšen, že budeme schopni nabídnout dokonce vyšší hodnoty našim klientům ve spojení s Andersnem Erikssonem a skupinou Active ISP - týmem, který dokáže sdílet naše znalosti a nadšení pro náš obor."

Neprehliadnite: