Novinka od HP - Photosmart R707

Matúš Serdula  /  22. 05. 2004, 00:00

Prvým zástupcom nového radu R od HP je Photosmart R707. Prichádza s rozlíšením 5,1 megapixelov a 3-násobným optickým zoomom. Má zabudované technológie na odstránenie červených očí ale aj snímač polohy fotoaparátu v čase stlačenia spúšte, vďaka ktorému sa fotografie pri prezeraní nezobrazia hore nohami. Dostupný bude už tento mesiac s cenou do 13.990 Sk.

Nový digitálny fotoaparát HP Photosmart R707 je prvým z nového „R“-radu fotoaparátov. Charakterizuje ho kombinácia štíhleho elegantného dizajnu s vysoko funkčnými technickými inováciami.

Kompaktný digitálny fotoaparát HP Photosmart R707 s rozlíšením 5,1 megapixelov uvádza do praxe nový charakteristický dizajn spoločnosti HP. Čelná strana z opracovanej nerezovej ocele, asymetrický dizajn tela prístroja, príznačné krivky a opora pre prsty ruky v štýle „vlnky“ – to sú prvky vynikajúco navrhnutého moderného dizajnu, ktorý spolu s množstvom unikátnych prvkov vytvárajú plne vybavený digitálny fotoaparát HP Photosmart R707 pre ešte jednoduchšie a radostnejšie digitálne fotografovanie.

HP Photosmart R707 ponúka 3x optický a 8x digitálny zoom. Na výber je 10 fotografických režimov. Zabudovaný snímač orientácie polohy fotoaparátu v čase stlačenia spúšte umožní, že fotografie sa pri prezeraní nebudú zobrazovať hore nohami. 

HP Photosmart R707

Zabudované technológie HP Real Life Technologies obsahujú napríklad funkciu odstránenia efektu červených očí po vyhotovení snímky. Ďalšia patentovaná technológia HP Adaptive Lighting automaticky zjasňuje vybrané oblasti fotografií s vysokým kontrastom a prináša tak zábery lepšie zodpovedajúce realite. HP Photo Adviser analyzuje fotografie vyhotovené používateľom a navrhuje spôsob, akým zlepšiť ich parametre (napr. čas expozície alebo zaostrenie). Tento šikovný nástroj, ktorý sa dokonale hodí pre všetkých učiacich sa fotografov, pomáha vytvárať profesionálne vyzerajúce fotografie stlačením jediného tlačidla.

Ďalšou novou funkciou je funkcia prezerania panoramatických snímkov priamo vo fotoaparáte. Na LCD displeji sa polopriehľadne zobrazí časť predchádzajúceho snímku, vďaka čomu fotograf nemusí hľadať alebo hádať, na ktorom mieste by mal začínať ďalší snímok. Fotografický režim HP Panorama následne, po prenesení záberov do počítača, spojí jednotlivé snímky do jednoliatej výslednej fotografie. Panoramatické fotografie je možné prezerať priamo na LCD displeji fotoaparátu.

Digitálny fotoaparát HP Photosmart R707 sa dodáva spolu s dobíjateľnou Li-Ion batériou, káblom pre pripojenie k počítaču, káblom pre priamu tlač, softvérom HP Image Zone, remienkom, manuálom a sieťovým adaptérom. Voliteľný balík príslušenstva zahŕňa náhradnú Li-Ion batériu, rýchly nabíjač batérií a prenosné puzdro. Nový digitálny fotoaparát HP Photosmart R707 bude na slovenskom trhu prístupný od mája 2004 v orientačnej cene do 13.990 Sk s DPH.

Zdroj: tlačová správa

Neprehliadnite: