Slovak Telecom pripravuje posielanie SMS z pevnej linky

Matúš Serdula  /  19. 05. 2004, 00:00

Podľa vyjadrenia ktoré pre INET.sk poskytol Slovak Telecom bude čoskoro možné posielať SMS aj z pevnej linky. ST na tento účel buduje vlastné SMS centrum. Podobnú službu od mája poskytuje aj Český telecom, ktorý umožňuje posielať SMS už za 1 Kč.

Český telecom v máji spustil službu, vďaka ktorej je možné z pevnej linky posielať SMS. Za uvádzaciu cenu 1 Kč je možné poslať SMS do českej mobilnej i pevnej siete. Za odoslanie SMS do zahraničia zaplatíte 3 Kč. Od septembra sa cena za odoslanie SMS do českej mobilnej siete zvýši na 1,90 Kč.

Takúto službu pripravuje aj telekom na Slovensku. „Slovak Telecom pripravuje službu SMS na pevnej linke. Táto služba bude poskytovaná prostredníctvom vlastného SMS centra. Naša spoločnosť v súčasnosti rokuje s mobilnými operátormi o prepojení SMS centier.“, uvádza sa vo vyjadrení ST pre INET.sk.

Český telecom službu poskytuje v spolupráci s firmou Fincom – Materna Communications. SMS je možné posielať na mobil alebo na inú pevnú linku. Ak telefón prijímanie SMS nepodporuje, správa bude automatom prevedená do hlasovej formy. Viac o službe ČT si môžete prečítať v tlačovej správe.

http://www.telecom.cz/sms

Neprehliadnite: