Kviz.sk alebo všetko o IRC

Miro Cibuľa  /  03. 05. 2004, 00:00

Ani vás už nebavia nudné, pomaly sa naťahujúce webchaty a chcete niečo nové? Skúste IRC a vstúpte do sveta komunikácie a zábavy s ľuďmi, akých si vyberiete. Pomôže vám v tom nová slovenská stránka - www.kviz.sk - kde sa dozviete všetko, čo ste chceli vedieť o IRC, ale báli ste sa spýtať.

Ak sa vám aj podarí nájsť stránku, ktorá je vo vám zrozumiteľnom jazyku, ešte ste nevyhrali. Stránky napísané fanúšikmi a bežnými používateľmi IRC väčšinou poskytujú len všeobecné informácie. Získať konkrétne rady do života, zoznamy príkazov, dozvedieť sa čo sa smie a nesmie, čo sa dá a nedá, čo sa odporúča a čomu sa treba vyhnúť, ako IRC vlastne funguje a prečo občas nefunguje, je zložité. Zistiť, čo potrebujete vám zaberie veľa času, pretože si musíte prezrieť mnoho stránok s čiastkovými informáciami. Preto vznikla web www.kviz.sk.

Pôvodná funkcia stránok www.kviz.sk bola len domovská stránka IRC kanálu #kviz. Na operátorov kanálu a na guestbook stránky sa obracalo stále viac a viac ľudí s rovnakými otázkami. Po obhliadnutí biednej situácie slovenského webu v oblasti informácií o IRC som sa spolu s ostatnými operátormi rozhodol pretvoriť našu web.

Hneď po začiatku obnovy stránky sa na nej objavili užitočné informácie, ktoré používatelia IRC uvítali s vďačnosťou. Ako príklad uvediem návody na programy mIRC, eggdrop, windrop, void, alebo registráciu pre web team quiz, v ktorom sa hrá o skvelé ceny, taktiež návody na skripty na kvízy, download skriptov a štatistiky kvízov. Všetky vaše starosti s IRC môžete na stránke zveriť fóru, či guestbooku a operátori alebo ostatní používatelia vám pomôžu.

Okrem toho sa snažíme IRC zosobniť, na stránke je napríklad fotogaléria používateľov a fotodokumentácie zo stretávok kanálu #kviz, na ktorých sú samozrejme vítaní všetci. Budúci rozvoj stránky sprostredkuje ešte mnoho ďalšieho hodnotného obsahu nevyhnutného pre nerušené a bezproblémové používanie IRC. Našim cieľom je vytvoriť web o IRC a všetkom, čo s týmto chatom súvisí, stránku, ktorá bude schopná odpovedať na otázky každého z vás.

Tento projekt ma pomôcť všetkým tím, ktorí si nevedia rady. Určite každého, kto vstúpil na IRC, napadlo založiť si svoj vlastný kanál, na ktorom bude mať veľa ľudí. Na IRC však existujú aj ľudia, ktorí táketo kanály ničia a kanál proti nim treba poistiť. Chceli sme preto aj priamo vo svete IRC spolu s druhým #kviz botnetom pomôcť ľudom, ktorí nemajú možnosti si svoj kanál zabezpečiť. To sa však nepáčilo správcom servera, ktorí nám za neporušenie žiadneho pravidla uložili dvojročný zákaz prístupu týchto botov na sever.

Súčasťou stránky je nielen pomoc vo fóre pri riešení akýchkoľvek problémov, ale aj priamo online help na kanále #kviz. Ak máte nejaké nezodpovedné otázky, pozrite si www.kviz.sk a ak tam odpoveď na svoju otázku nenájdete, spýtajte sa priamo nás a spolu váš problém hravo vyriešime.

MKI-Miro
(mki @ mki.sk)

Neprehliadnite: