Doména druhého rádu zadarmo!

Rasťo Turek  /  21. 04. 2004, 00:00

Ak ste prevádzkovateľom internetových stránok, tak Vás určite poteší správa, že teraz môžete získať doménu druhého rádu www.nazovdomeny.tk úplne zadarmo. Keďže doménových mien je stále menej a menej, rozhodla sa jedna z veľkých hostingových firiem pridať do svojej ponuky aj doménu .tk. Táto doména prislúcha maličkému ostrovu Tokelau.

Na ostrove Tolekau asi ledva poznajú počítač, keďže podľa informácií uvedených na stránkach sa väčšina ľudí na tomto ostrove zaoberá rybolovom. Určite si to všimnete aj samy po zhliadnutí obrázkov.

Doménu môžete získať po jednoduchej registrácií a funguje len ako presmerovanie. Čiže musíte vlastniť vlastnú doménu druhého alebo tretieho rádu. Napríklad ak ste majiteľom stránok www.mojweb.host.sk a nechcete mať takéto meno, môžete si jednoducho zaregistrovať doménu www.mojweb.tk.

Registrácia má päť krokov. V každom kroku vyplníte základné informačné údaje ako napríklad email, kam Vám zašlú registračné údaje a kde dostanete aj overovaciu linku, ďalej základné údaje o Vašej osobe a niekoľko ďalších informácií.

Chcem upozorniť, že v kroku pri zadávaní emailu je automaticky zaškrtnuté políčko „automatické dostávanie reklamnej pošty o novinkách na webe“. Teda ak nechcete dostávať haldy pošty, odškrtnite si to. Doménu je možne registrovať len na jeden email! Ak by ste chceli zaregistrovať viac doménových mien, musíte vlastniť niekoľko emailov.

Po nastavení cesty k Vašej doméne, sa pri návšteve Vašich stránok automaticky objaví PopUp okno s reklamou. Aj to sa však dá zmeniť a veľmi jednoducho. Pri registrácií ste vypĺňali login a password. Keď sa prihlásite pod týmito údajmi na stránke a prepnete sa do položky MyMarketing a zadáte voľbu NoBanner, viac otravné okno nezbadáte.

V neposlednej rade sa môžete zapojiť aj do Ammbassador programu, ktorý podporuje propagáciu tejto domény. Doména, ktorú ste si zaregistrovali je však aj naďalej vo vlastníctve serveru a teda ak si ju z lukratívnych dôvodov budete chcieť zabeštelovať, budete musieť za ňu zaplatiť. Pochybujem, že by to mal niekto v úmysle, ale možnosť tu je.

Linky na túto fantastickú službu sú: http://my.dot.tk/ alebo http://www.nick.tk, http://www.nic.tk.

Dúfam, že ponuku využijete a že budete spokojný s touto službou. Prajem mnoho zdaru.


Rastislav Turek

Neprehliadnite: