Cofax sa koná už tento týždeň

Matúš Serdula  /  18. 04. 2004, 00:00

Už 14. ročník výstavy Cofax sa bude konať od 20. do 23. apríla 2004. Český Invex 2004 bude až v októbri takže na porovnanie týchto ročníkov si budeme musieť počkať. Obidve výstavy sa v minulých rokoch skôr zmenšovali. Rastú iba sekcie s hrami a zábavnou elektronikou.

CofaxCofax sa prezentuje ako výročné stretnutie IT komunity na Slovensku. Tento ročník je už 14. v poradí a je členený na tieto sekcie:

Business & Expert zóna – ponúka priestor pre obchodné stretnutia.

Technologický pavilón – prezentuje nové technológie.

Home & Fun zóna – zábava pre širokú verejnosť. V rámci tejto zóny sa uskutoční Cofax Game Párty – súťaž v hraní počítačových hier a podujatie Fotografie.sk sa zamerá na oblasť digitálnej fotografie. PC park bude miestom kde bude možné všetko vyskúšať. Dostupné budú aj bezplatné WiFi hotspoty.

V zóne Majstrovstiev Slovenska v hraní počítačových hier sa bude nachádzať 40 počítačov, kde si zmerajú sily najlepší slovenskí hráči hier Half-Life: Counter-Strike, Warcraft 3: Frozen Throne a StarCraft: BroodWar. Tí v náročnej konkurencii súperili od februára do apríla v Slovenskej LanLige o postup do záverečných a zároveň najnáročnejších bojov, ktoré sa uskutočnia na národnom finále. V ňom už pôjde o veľa. Okrem česti, slávy a popularity si tí najlepší rozdelia výhry v hodnote 150 tisíc Sk.

Počas Cofaxu sa uskutočnia aj sprievodné podujatia. Konferencia Cofax Telekomunikácie sa bude venovať konvergencii a liberalizácii v telekomunikáciách. Športovým podujatím je IT Golf Cup, ktorý sa koná v maďarskom Dunakiliti 24.4.2004. Za prínos k rozvoju IT bude vyhlásená IT firma a IT osobnosť roka. Najpokrokovejší produkt bude ocenený Počítadlom 2004.

Cofax 2004 sa koná od 20. do 23. apríla 2004 a jeho dvere budú otvorené od 10:00 do 18:00. V roku 2003 mal Cofax 30 tisíc návštevníkov.

www.cofax.sk


InvexInvex je označovaný ako medzinárodný veľtrh informačných a komunikačných technológií.

V tomto roku sa Invex bude členiť na 4 samostatné časti, ktoré budú rozdelené podľa zamerania návštevníkov - Invex Classic, Business, Home a Game. Jednotlivé časti Invexu 2004 sú špecifikované takto:

Classic - je určený profesionálom z oblasti informačných a komunikačných technológií a záujemcom o špecializované produkty a služby.

Business - ponúka prostredie pre uskutečnenie obchodných rokovaní a k prezentácii veľkých riešení.

Home - je určený domácim užívateľom informačných a komunikačných technológií a všetkým záujemcom o produkty z oblasti spotrebnej elektroniky.

Game - je určený amatérskym aj profesionálnym hráčom počítačových hier a záujemcom o digitálnu a počítačovu zábavu.

Invex 2004 sa bude konať 11. až 15. októbra 2004. V roku 2003 mal Invex 135 tisíc návštevníkov. Celkový počet vystavovateľov bol 601.

www.invex.cz

Súvisiace články:

COFAX 2003 - aký bol?

Invex 2003 očami študenta

INVEX začína už v pondelok

Invex - ako vyzerala najväčšia výstava IT v strednej európe?

Neprehliadnite: