Hokejové majstrovstvá sveta na internete

Matúš Serdula  /  27. 04. 2004, 00:00

Ako sledovať hokejové majstrovstvá sveta cez internet? Zvukové vysielanie ponúka Slovenský rozhlas. Streamovanú televíziu nájdete na študentských internátoch. Krátke zostrihy ponúka aj Slovenská televízia. V článku sa dozviete aj to, ako si môžete rezervovať lístky na MS 2005 v Rakúsku.

Zvuk ponúka Slovenský rozhlas

Slovensky reprezentacny dresPre hokejových fanúšikov je tu Slovenský rozhlas - www.slovakradio.sk . Na tejto stránke nájdete streamované vysielanie pre Winamp (www.winamp.com) a pre Real Player (www.real.com). Toto vysielanie je vhodné aj vtedy, ak máte pomalšie pripojenie.

Tu je priamy link pre program Winamp - túto adresu stačí pridať cez "Add" -> "Add URL":
http://ra.slovakradio.sk:8000/SlovakRadio_Live_32_kb

Ak máte nainštalovaný Real Player použite nasledujúcu adresu:
http://www.slovakradio.sk/portal/sro_live.ram

Obraz si možno pozriete u študentov

Bez záruky je streamované vysielanie, ktoré ponúkajú študentské internáty. Pokiaľ chcete vyskúšať túto možnosť, postup je nasledovný:

Stiahnite si VideoLAN Player na adrese www.videolan.org/vlc/index.html . Tento program je freeware a má približne 10 MB. Po inštalácii kliknite na "File", potom "Open network stream", zaškrtnite druhé políčko "UDR/RTP Multicast" a potom vložte IP adresu. Číslo portu musí byť 1234.
Tu sú IP adresy na internátoch ČVUT:
ČT1: 239.194.10.11
ČT2: 239.194.10.12

Oficiálne stránky televízií a majstrovstiev

Majstrovstva sveta v ladovom hokeji 2004Slovenská a ani Česká televízia nebudú hokejové zápasy vysielať cez internet. Budete si tam ale môcť pozrieť aspoň športové spravodajstvo. Webstránku STV nájdete na www.stv.sk, ČT na www.ceskatelevize.cz .

Ak si chcete zaspomínať na MS 2003 Slovenská televízia ponúka krátke zostrihy na tejto adrese.

Bohatý zoznam odkazov na streamované televízne vysielanie nájdete na  www.wwitv.com .

Oficiálna česká stránka Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sa nachádza na www.mshokej2004.cz . Oficiálna medzinárodná stránka je už dobre známa  - www.IHWC.net .

Ďalšie zdroje informácií o majstrovstvách

Textové komentáre online budú dostupné na www.hokej.cz / ms.hokej.cz a na www.hokej.sk .

Ak sa do Sazka Arény nedostanete naživo, pozrieť si ju môžete aj na www.sazkaarena.com . K dispozícii je aj webkamera.
ČEZ Aréna v Ostrave má webstránku www.arena-vitkovice.cz . Pre návštevníkov majstrovstiev v Ostrave je pripravená aj stránka www.ws2004.com a oficiálna stránka Ostravy www.mesto-ostrava.cz .

Lístky na kvalifikačné zápasy Slovenska už cez www.sazkaticket.cz nezoženiete. K dispozícii sú ale lístky na štvrťfinále - stačí si iba tipnúť na akom mieste B skupiny sa Slovensko umiestni.

O technickom riešení prenosu televízneho signálu zo zápasov si môžete prečítať na Lupa.cz .

A aby ste vedeli na čo sa budeme môcť tešiť o rok, je tu ďalšia adresa - www.icehockey2005.com . Hokejové majstrovstvá v roku 2005 budú opäť u našich susedov, teraz však v Rakúsku. Lístky na zápasy bude možné rezervovať už čoskoro a viac informácií získate na práve  spomínanej adrese.

MS 2003
Žigmund Pálffy a Miroslav Šatan s medailami

Súvisiace články:

Hokejové majstrovstvá na internete - 2003

Najviac návštevníkov stránky hokejových majstrovstiev je zo Slovenska

 

Neprehliadnite: