Súťaž robotov Istrobot 2004 už o týždeň

Matúš Serdula  /  21. 04. 2004, 00:00

Fakulta elektrotechniky a informatiky už po štvrtý krát usporiada súťaž robotov Istrobot 2004. Súťažiť budú výtvory slovenských a českých študentov v troch kategóriach - stopár, myš v bludisku a voľná jazda. Všetkým priaznivcom techniky odporúčame navštíviť toto podujatie, ktoré sa bude konať presne o týždeň.

Už po štvrtý krát budú mať fanúšikovia robotiky, ale aj všetci ostatní záujemcovia, možnosť sledovať súťaž autonómnych mobilných robotov, ktoré sú prevažne výtvormi študentov vysokých a základných škôl zo Slovenska, ale aj Českej republiky.

Súťaž ISTROBOT 2004 sa uskutoční na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, Mlynskej doline (oproti budove Slovenskej televízie), v miestnosti AB 300 dňa 28. apríla 2004 (streda).

Podľa zážitkov z minulých ročníkov vám INET.sk rozhodne odporúča na Istrobot 2004 prísť. Všetkých robotov si budete môcť podrobne prezrieť a zoznámiť sa s ich tvorcami.

Pokiaľ sa tejto súťaže nemôžete zúčastniť, budete ju môcť sledovať aj on-line na www.robotika.sk. Na tejto stránke nájdete aj podrobné informácie o súťaži, ako aj o prihlásených účastníkoch a súťažných robotoch.

Podujatie organizuje Katedra automatizácie a regulácie FEI STU, Bratislava, s podporou generálneho partnera, spoločnosti Datalan, a. s..

Program súťaže ISTROBOT 2004:
09:00 - Prezentácia súťažiacich

09:30 - Semifinále

12:00 - Prestávka

14:00 - Slávnostné zahájenie

14:15 - Finále – „Stopár“

16:00 - Finále – „Myš v bludisku“

17:00 - Finále – „Voľná jazda“

18:00 - Odovzdávanie cien


Stručný popis súťažných kategórií:
"Stopár" - robot sleduje čiaru, udávajúcu trasu pohybu, pričom prekonáva rôzne prekážky
"Myš v bludisku" - robot hľadá spôsob, ako prejsť v čo najkratšom čase bludiskom
"Voľná jazda" - voľná exhibícia súťažiacich robotov

Zdroj: tlačová správa

Neprehliadnite: