IT osobnosť a IT firma roka 2004

Tlačový servis  /  18. 04. 2004, 00:00

Ocenenie IT osobnosť a IT firma roka sa udeľuje na Slovensku vo štvrtom ročníku. V nomináciách osobností aj firiem dominujú telekomunikácie a po prvýkrát je medzi nominovanými žena. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti IT ako oceňovanie odborného, manažérskeho a morálneho úsilia osobností a firiem.

Ocenenie IT osobnosť a IT firma roka sa udeľuje na Slovensku vo štvrtom ročníku. V nomináciách osobností aj firiem dominujú telekomunikácie a po prvýkrát je medzi nominovanými žena.
Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti IT ako oceňovanie odborného, manažérskeho a morálneho úsilia osobností a firiem. Komisia dostala do termínu uzávierky vyše 60 vyplnených firemných a osobných dotazníkov. Do užšej nominácie sa dostalo päť osobností a päť firiem. Ocenenia odovzdá Ján Figeľ, predseda zahraničného výboru NR SR a prvý slovenský eurokomisár, ktorý bude mať v rámci novej funkcie súčasne v kompetencii oblasť IT.

Do užšej nominácie firiem sa dostali dvaja telekomunikační operátori, dvaja domáci systémoví integrátori a najvýznamnejší slovenský hráč v oblasti IT, čiže v uvedenom poradí: Orange Slovakia, Slovak Telecom, Datalock, Delta E.S. a Hewlett-Packard Slovensko. Tohoročné nominácie hodnotili hospodárske výsledky, unikátne produkty a služby a vývoz produktov s vysokým obsahom pridanej hodnoty. Odborná komisia prihliadala na spoluprácu s akademickou sférou, podporu vzdelávania, filantropické aktivity a osvetovú činnosť. Túto druhú oblasť už majú tradične lepšie prepracovanú zahraničné spoločnosti. Spoločným znakom všetkých nominovaných spoločností však boli vysoké investície do vzdelávania, v oblasti informačných technológií a telekomunikácií nevyhnutné pre profesionálny rast a kvalitu poskytovaných služieb.

V tradične mužskej oblasti je prvýkrát ako IT osobnosť roka nominovaná žena, Dana Prekopová, technická riaditeľka spoločnosti Orange Slovensko. Z oblasti telekomunikácií je to Pavol Kukura, viceprezident Slovak Telecom a rovnako odtiaľ pochádza aj generálny riaditeľ LogicaCMG pre Slovensko a Maďarsko Róbert Sándor. Korporátnu oblasť IT v nomináciách reprezentuje riaditeľ spoločnosti Microsoft na Slovensku Róbert Šimončič, domácich ambicióznych hráčov v oblasti IT Rudolf Lukačka, riaditeľ spoločnosti Elas.

„Pôvodná ambícia udeľovať ocenenie v oblasti informačných technológií má novú dimenziu – do popredia sa dostávajú telekomunikácie“, uviedol Martin Drobný, predseda komisie, šéfredaktor PC REVUE. „Samotné nominácie sú toho roku veľmi silné a vyvážené a teší nás najmä fakt, že sa medzi účastníkov dostala žena.“

Ocenenie IT osobnosť a IT firma roku 2004 bude udelené na Galavečeri v Slovenskej filharmónii v Bratislave 21. apríla 2004 v rámci výročného stretnutia IT komunity Cofax 2004.


Pokiaľ máte záujem uverejniť vašu tlačovú správu v pôvodnom znení na INET.SK v sekcii Tlačové správy, pošlite ju prosím na emailovú adresu INET.SK_tlac_sprava@email.sk .

Neprehliadnite: