IT konferencia HP Oracle Fórum 2004

Tlačový servis  /  17. 04. 2004, 00:00

„Pri efektívnom nasadzovaní IT v podnikoch nejde len o ukladanie dát, ale najmä o dokonalú konsolidáciu prostredia v rámci jednotnej technologickej platformy,“ tvrdili IT špecialisti spoločností HP a Oracle na konferencii „HP & Oracle Fórum 2004“, ktorá sa venovala významu nasadzovania informačných technológií v podnikovej sfére.

HP & Oracle Fórum 2004 o význame nasadzovania IT v podnikovej sfére

BRATISLAVA 15. apríla - „Pri efektívnom nasadzovaní IT v podnikoch nejde len o ukladanie dát, ale najmä o dokonalú konsolidáciu prostredia v rámci jednotnej technologickej platformy,“ tvrdili IT špecialisti spoločností HP a Oracle na konferencii „HP & Oracle Fórum 2004“, ktorá sa venovala významu nasadzovania informačných technológií v podnikovej sfére. Vyše 200 účastníkom podujatia, ktoré sa skončilo dnes v Bratislave, podrobnými detailami predstavili nové IT riešenia, nevyhnutné pre flexibilný podnikový rozvoj.

V dopoludňajšom programe, ktorému predchádzalo otvorenie konferencie, prednášajúci predstavili technologické centrum spoločností HP a Oracle (Rainer Merakwia, EMEA Technology Alliance Manager), servery HP ProLiant ako najrozšírenejšiu platformu pre Oracle (Ján Paulech – HP), Oracle databázu 10g (Jana Marušová, Oracle) a zaujímavé poznatky priniesla prípadová štúdia o konsolidácii informačných technológii v praxi (Peter Novák, Slovak Telecom).

Popoludňajšia časť konferencie bola rozdelená do dvoch sekcií – manažérskej a technologickej, s prednáškami, prípadovými štúdiami a praktickými ukážkami spoločných riešení spoločností Oracle a Hewlett-Packard pre podnikovú sféru.

Spoločnosti Oracle a Hewlett-Packard predstavujú svetovú špičku v poskytovaní informačných technológií a riešení, ktoré sú nasadené v tisíckach firiem na celom svete. Najnovšie technológie Oracle pre Grid computing spolu s ponukou adoptívnych IT riešení od spoločnosti HP vnášajú do tejto oblasti novú dimenziu.

Konferencia HP & Oracle Fórum 2004 vo svojej premiére úspešne nadviazala na šesťročnú tradíciu prezentačných konferencií známych pod názvom Databázové Fórum, ktoré si získali množstvo priaznivcov a pravidelných návštevníkov.

O spoločnosti HP:
Spoločnosť HP je celosvetovým poskytovateľom technologických riešení pre spotrebiteľov, firmy a inštitúcie. Portfólio produktov a služieb zahŕňa IT infraštruktúru, osobné výpočtové systémy a prístupové zariadenia, globálne služby a riešenia zobrazovania a tlače. Celkové príjmy spoločnosti HP v posledných štyroch fiškálnych štvrťrokoch dosiahli 74,7 miliardy USD. Viac informácií o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) je možné získať na adrese http://www.hp.com.

O spoločnosti Oracle:
Oracle je najväčší svetový dodávateľ podnikového softvéru. Ďalšie informácie o spoločnosti Oracle nájdete na http://www.oracle.com.


Pokiaľ máte záujem uverejniť vašu tlačovú správu v pôvodnom znení na INET.SK v sekcii Tlačové správy, pošlite ju prosím na emailovú adresu INET.SK_tlac_sprava@email.sk .

Neprehliadnite: