Nové dátové programy od Orange

Michal Jordán  /  14. 04. 2004, 00:00

Spoločnosť Orange Slovensko predstaví 30. apríla 2004 novú ponuku svojich dátových služieb. Všetky doterajšie dátové služby na báze technológie GPRS zaniknú a nahradí ich nová služba s názvom Orange World. Spoločnosti Orange Slovensko sa týmto krokom snaží zatraktívniť svoje služby GPRS. Otázne je však či aj zvýhodniť pre zákazníka. Odpovede na tieto otázky Vám ponúkne práve tento článok.

Nový dátový program Orange World bude rozdelený na tri časti: Mini, Klasik a Maxi.

Orange World Mini

Orange World Mini je nástupcom doterajšej služby Orange Panorama. Je vhodný pre nenáročného zákazníka na bežné surfovanie po wape, prípadne pre využitie e-mailového klienta v mobilnom telefóne a občasné zablúdenie na webové stránky.

Tento program obsahuje 10MB pedplatených dát, 5 bezplatných SMS a 10 obrazových správ v rámci siete Orange Slovensko a 10 bezplatných lokalizácii. K tejto službe získava zákazník zároveň automaticky možnosť poslať zo stránky www.orange.sk v sekcii Môj asistent každý mesiac 50 SMS správ v rámci siete Orange Slovensko, pričom každá ďalšia nad rámec je spoplatňovaná sumou len 1,50 Sk bez DPH. Štandardnou súčasťou služby sú aj aktivované Obrazové správy. Aktivácia služby Orange World Mini je bezplatná a mesačný poplatok činí 129 Sk bez DPH.

Zákazníci Orangeu, ktorí majú skrátené obdobie 18 mesiacov viazané používaním služby Orange Panorama majú na výber z dvoch alternatív. Môžu prejsť na niektorý z programov Orange World alebo využívať Orange Panoramu po dobu 18 mesiacov za súčastných podmienok.

Orange World Klasik

Orange World Klasik je nástupcom služby Internet cez mobil (GPRS). Ocenia ho zákazníci, ktorí viac sťahujú, prípadne tí, ktorí strávia celé dni na rôznych wapovských chatoch. Jedná sa taktiež o vynikajúcu alteratívu pre prístup na internet prostredníctvom PDA, prípadne pre využitie posielania a prijímania e-mailov na počítači. Môže sa hodiť aj príležitostným návštevníkom internetu, kde predplatený objem dát postačuje.

Za mesačný poplatok 299 Sk bez DPH obsahuje 30 MB predplatených dát, ktoré môže zákazník využiť na prístup na wapovské stránky ako aj na bežný internet. V rámci mesačného poplatku je umožnené poslať mesačne 10 SMS a 15 obrazových správ bezplatne v rámci siete Orangeu, ako aj využiť 15 lokalizácií v menu wapovského portálu Orange World. Súčasťou služby sú taktiež služby Môj asistent a Obrazové správy bez akéhokoľvek ďalšieho mesačného poplatku. Poplatok za aktiváciu služby Orange World klasik je 199 Sk s DPH.

Orange World Maxi

Službu Internet cez mobil (GPRS) 1000 nahradí program Orange World Maxi. Tento program je vhodný pre aktívnych užívateľov internetu. Mesačný objem dát umožnuje niekoľkohodinové denné surfovanie na internete a wape.

V rámci mesačného poplatku 699 Sk bez DPH obsahuje 1000 MB predplatených dát, ktoré môže zákazník využiť na prístup na wapové stránky aj bežný internet. Takýto objem dát predurčuje plnohodnotný prístup na internet a na wap z akéhkoľvek zariadenia. V rámci mesačného poplatku ďalej zákazník získava možnosť poslať mesačne 20 SMS a 20 obrazových správ v sieti Orange Slovensko ako aj 20 bezplatných lokalizácií v menu portálu Orange World. K službe získava zákazník automaticky možnosť poslať z internetu mesačne 50 SMS správ v sieti Orange Slovensko v rámci služby Môj asistent, pričom každá správa nad rámec je spoplatnená 1,50 Sk bez DPH, ako aj Obrazové správy bez ďalších mesačných poplatkov. Poplatok za aktiváciu služby Orange World maxi predstavuje 199 Sk vrátane DPH.

Na záver

Je už len na každom zákazníkovi Orange Slovensko pre ktorý dátový program sa rozhodne a či sa pre niektorý vôbec rozhodne. Pre "miernejších" užívateľov Orange Panoramy odporúčam Orange World Mini, pre tých aktívnejších, prípadne pre vlastníkov komunikátorov Orange World Klasik. Tento program je vhodný aj pre zákazníkov, ktorí majú chuť využívať komunikáciu elektronickou poštou.
Orange World Maxi odporúčam zákazníkom s možnosťou stráviť na internete denne aj niekoľko hodín, prípadne pre tých mobilných s notebookom, ktorí chcú mať internet vždy po ruke.

Orange určite spravil krok v pred i keď sa to niektorým zákazníkom možno páčiť nebude. Ja osobne sa už veľmi teším na novú podobu dátových paušálov, nového wap portálu Orange a na množstvo nových možností, ktoré ponúkne vrátane vynoveného wap portálu.

Neprehliadnite: