Novinky od značky FujiFilm

Martin Balec  /  16. 04. 2004, 00:00

Firma FujiFIlm pripravila na výstave PMA niekoľko prekvapení. Z poloprofesionálnej kategórie digitálnych zrkadloviek predstavila model FinePix S20 s kvalitnou optikou. Modelom F700 oslovil predovšetkým ľudí, ktorým záleží nielen na perfektnej kvalite fotografií, ale aj na vynikajúcom dizajne.

Fujifilm FinePix S20 Pro

Týmto modelom sa Fuji snaží udžať si pozíciu medzi takými rivalmi ako je Minolta DImage A1, Nikon Coolpix8700 alebo Olympus 8080WD. Ide teda o poloprofesionálny model (SLR Like), ktorý obsahuje všetky funkcie, ktoré môže nadšený fotograf využiť.

V jeho tele sídli rovnaký typ CCD snímača, ako v kompaktnom bratovi F700, teda Super CCD 4. generácie, s fyzickým rozlíšením 3.14 megapixelu a interpolovaným rozlíšením niečo málo cez 6 megapixelov. To, že sa radí do vyššej triedy, naznačuje okrem čierneho tela aj kolajnička pre externý blesk, objektív EBC Fujinon s dobrou svetlosťou F2.8 - 3.1 a 6x zoomom. Duálny slot pre dva typy pamäťových kariet dokazuje rôznorodosť použitia, a pojme ako XD kartu, tak aj minidisk IBM Microdrive do slotu pre CF II. Samozrejmosťou je okrem štandardného snímania a ukladania JPEG záberov, aj možné snímanie do nekomprimovaného formátu RAW.

FujiFilm FinePix F700

FujiFilm priniesol na výstavu PMA niekoľko nových kúskov. F700 je práve z tých, ktoré mieria na náročnejších užívateľov, požadujúcich vysoký komfort, odolné telo, brilantnú kvalitu a malé rozmery.

FujiFilm si už vybudoval dobré meno svojimi SuperCCD snímačmi, pomocou ktorých dokáže fotoaparát obraz interpolovať pri veľmi dobrej kvalite na dvojnásobok rozlíšenia. V prípade modelu F700 výrobca stavil na Super CCD štvrtej generácie s fyzickým rozlíšením 3.14 megapixelov. Po interpolácii je teda možné dosiahnúť úctihodných šesť megapixelov. Objektív má 3x optický zoom. Ako pmäťové médium je použitá XD karta, a jeho zadnému krytu dominuje relatívne veľký, 1.8" LCD monitor. Samozrejme, táto kovová krabička dokáže snímať aj video so zvukom, a to aj v rozlíšení 640x480 pri 30fps.

Neprehliadnite: