Nové digitálne fotoaparáty od Benq, Casio a Epsonu

Martin  /  08. 04. 2004, 00:00

V novej rubrike Foto.inet.sk vám predstavujeme 4 nové digitálne fotoaparáty značiek Benq, Casio a Epson. Benq C30 prichádza s 3-megapixelovým a C40 so 4-megapixelovým CCD snímačom. Epson R-D1 je zrkadlovka určená skôr pre profesionálov. Novinka od Casia, Exilim Pro EX-P600, bude na trh uvedená už čoskoro.

Benq predstavil digitálne fotoaparáty C30 a C40

Benq C30/40Piateho apríla spoločnosť BenQ oznámila príchod dvoch nových modelov kompaktných fotoaparátov - DC C30 a DC C40. Vlastným vývojom firma BenQ začlenila do prístrojov vlastné užívateľské rozhranie, pomenované ako "Easy Dial".

Okrem toho fotoaparát obsahuje u modelu C30 trojmegapixelový a u modelu C40 štvormegapixelový CCD snímač. Ako uvádza výrobca na svojich stránkach, táto kombinácia poskytuje užívateľovi možnosť vytvárať profesionálne fotografie bez zbytočne komplikovaného menu a nastavení. Okrem toho prístroje skrývajú už takmer štandardný 3x optický zoom, 1.6" LCD, podporuje nahrávanie videa vo formáte MPEG-4 pri 30 fps a zabudovanú 14mb pamäť.

Casio Exilim Pro EX-P600

Casio Exilim Pro EX-P600Prednedávnom Casio oznámilo, že v blízkej dobe uvedie na trh nový model fotoaparátu s označením Exilim Pro EX-P600. Ide o vysokovýkonný prístroj, ktorý sa pravdepodobne zaradí do rovnakej kategórie ako Canon PowerShot rady G.

Fotoaparát by sa mal vyznačovať vysokorýchlostným zaostrovaním, 4x optickým zoomom a reakciou spúšte po namačknutí približne 0.01s - perfektnou pre reportážnu fotografiu. Súčasne s prístrojom sa Casio rozhodlo dodávať aj nový typ batérií, ktoré - ako výrobca uvádza - vydržia podstatne dlhšie. Pri sekvenčnom snímaní dokáže Exilim nacvakať tri snímky za sekundu. Tak, ako predchádzajúce modely typu Exilim, aj tento obsahuje pomerne veľký a nadštandarný LCD s uhlopriečkou 2". EX-P600 disponuje samozrejme aj pokrokovejšími funkciami, ako je multibracketing, nahrávanie videa so zvukom obmedzenom iba kapacitou pamäťovej karty a pod. Na záver treba dodať, že na objetív je možné nasadiť rôzne filtre a iné predsádky, externý blesk, a celé telo je zo štýlového hliníka.

Pre profesionálov: Epson R-D1

Epson R-D1Epson oznámil uvedenie prvého modelu digitálneho fotoaparátu typu "rangefinder". Má zabudovanú optiku, pomocou ktorej je možné vidieť obraz za fotoaparátom rovnaký, ako holým okom.

Rangefinder je označenie fotoaparátu, ktorý má zabudované zariadenie na meranie vzdialeností, založené na princípe triangulačnej metódy. Zaostrenie prebieha vďaka dvom snímačom veľmi rýchlo, a v podstate nieje závislé na type použitého objektívu (tak ako pri štandardných modeloch fotoaparátov). Vzhľadom na to, že ide o pravú zrkadlovku, vidí oko presne to, co v skutočnosti bude odfotené, a iba pri samotnej spúšti sa obraz na chvíľu zakryje mechanizmom. Zároveň je tento model prvým digitálnym fotoaparátom, ktorý akceptuje objektívy firmy Leica, typu L alebo M*2. Vytvára teda novú platformu v kombinácii staré s novým.

Neprehliadnite: