Internet cez ADSL koncom februára už v 21 mestách Slovenska

Redakcia Inet.sk  /  16. 02. 2004, 00:00

Slovak Telecom prináša vysokorýchlostný internet v podobe produktu ST DSL do ďalších miest Slovenska. Už od pondelka 16. februára 2004 si budú môcť bytoví a firemní zákazníci z Topoľčian, Dunajskej Stredy, Senice, Levíc a Záhorskej Bystrice objednať ST DSL na všetkých predajných miestach spoločnosti Slovak Telecom. Zároveň sa dostupnosť služby zlepší aj v Bratislave a Trnave.

Slovak Telecom pokračuje v postupnom zavádzaní ADSL technológie tak, aby priniesol vysokorýchlostný a permanentný internet čo najväčšiemu počtu obyvateľov Slovenska. V druhej polovici februára bude služba dostupná v Topoľčanoch, Dunajskej Strede, Senici, Leviciach a Záhorskej Bystrici. Zlepší sa tiež pokrytie v Bratislave (Lamač, okolie bratislavského hradu a okolie Slavína) a v Trnave (juhozápad Trnavy).

Už v druhej polovici marca pribudne ďalších osem miest, kde spoločnosť Slovak Telecom túto najmodernejšiu technológiu poskytne. Medzi nimi budú Bardejov, Humenné, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Michalovce, Považská Bystrica, Rožňava a Spišská Nová Ves. Zlepší sa tiež pokrytie Košíc a Banskej Bystrice. O možnosti objednania si služby ST DSL v týchto mestách bude spoločnosť Slovak Telekom svojich zákazníkov informovať včas.

O ST DSL môžu prejaviť záujem všetci užívatelia klasických pevných liniek alebo základného prístupu ISDN, ak sa nachádzajú v príslušnej lokalite, kde je služba ST DSL dostupná. Dostupnosť si môže záujemca overiť na stránke www.telecom.sk alebo u predajcov spoločnosti Slovak Telecom.

ADSL (Asymetric Digital Subscriber Line – asymetrická digitálna účastnícka linka) - technológia, ktorá umožňuje užívateľovi vysokorýchlostný a permanentný dátový prístup k verejným telekomunikačným službám (internet) prostredníctvom klasickej telefónnej linky alebo ISDN.

zdroj: tlačová správa ST

Neprehliadnite: