Slovak Telecom má nový firemný web!

Peter Polakovič  /  15. 01. 2004, 00:00

S novou značkou dnes odštartovali "bývalé" Slovenské telekomunikácie aj svoju novú internetovú prezentáciu. Stránky telekom.sk sa od základu zmenili - ST majú konečne veľmi dobre použiteľný, dizajnovo príťažlivý a pre zákazníkov naozaj zaujímavý web.

Dnes po polnoci sa na internete objavila nová prezentácia spoločnosti Slovak Telekom. Zmena stránok www.telekom.sk je súčasťou mohutnej rebrandingovej kampane, ktorú si v médiách už určite všimla väčšina čitateľov Inet.sk. Predpokladám, že od dnešného dňa sa v médiách objaví už aj nová značka nateraz už "bývalých" Slovenských telekomunikácií - Slovak Telekom.


Slovenské telekomunikácie sú Slovak Telekom - aj na webe

Nová internetová prezentácia Slovak Telekomu sa nesie vo farebnom šate nového loga, v prezentácii teda prevláda červená a biela farba. Grafický dizajn je príjemný a pôsobí veľmi profesionálne. Čo je ale najpodstatnejšie je výborná použiteľnosť nového webu ST.

Korporálny web slúži v podstatnej miere najmä zákazníkom a tí by mali určite nájsť v krátkom čase požadované informácie. Okamžite po vstupe na stránku telekom.sk je jasné, že web je rozdelený pre tri kategórie zákazníkov - bytových zákazníkov (Pre vašu domácnosť), zástupcov malých a stredných firiem (Pre vaše podnikanie) a zástupcov veľkých firiem - korporácií (Pre váš biznis). Na titulke sa pre tieto tri cieľové skupiny zobrazujú aktuálne informácie. Na titulke si našla miesto aj aktuálna správa o súťaži ktorá dnes bude prebiehať v tridsať jeden slovenských mestách.Hlavné horizontálne menu webu je na slovenské pomery a v porovnaní napríklad so stránkami mobilných operátorov priam zázrak. Výborné zvolené názvy hlavných položiek a podpoložiek umožňujú intuitívne pohybovanie sa v menu. Eurotel by si mohol zobrať príklad :). V menu nechýbajú ani informácie o firme, tri online služby a kontakt. Nič viac, nič menej, len to čo na stránke má naozaj byť. Tak stránka nepôsobí "prepchatá" rôznymi (zbytočnými) informáciami.

Prekvapenie pre novinárov

Na predošlom webe ST som radšej ani nehľadal tlačové správy staršie ako mesiac - aj keď na webe boli, neprehľadná navigácia ma po množstve klikov odrádzala k ich hľadaniu. Aké bolo moje prekvapenie, keď mi stačili len dva kliky na novom webe a hneď som sa dostal k archívu a prepisu tlačových správ od roku 1999! Všetka česť človeku čo tieto tlačové správy vkladal do systému nového webu. Novinárov môžu potešiť aj jasne formulované základné najčastejšie otázky a jasný kontakt na sekciu korporálnej komunikácie.

Samozrejmosťou sú aj prepracované informácie o firme - nechýba marketingový "pokec" k zmene názvu, profil firmy, fotografie najdôležitejších menežérov, marketingové aktivity a iné vhodne zvolené texty.Kto má záujem nájsť neutajované telefónne číslo na pevnú telefónnu linku, nemal by mať najmenší problém. Nielen táto online služba sa vhodne integrovala do služieb ktoré telecom.sk poskytuje svojim zákazníkom. Už čoskoro by sme sa mali dočkať aj poskytovania podrobných výpisov odchádzajucích volaní a zoznamov dokumentov na stiahnutie.


Záverom...

Toľká chvála na nový web ST je podľa môjho subjektívneho názoru zaslúžená. Na webe si dali určite tími spolupracovníkov záležať a aj to vidieť. Použiteľnosť ako zo škatulky. (Keď ma napadne nejaké negatívum, napíšem ho do diskusie, ale teraz ma naozaj nenapadá :).) Dokonca na rozdiel od Inet.sk sa web telecom.sk bez problémov zobrazuje aj v prehliadaci Mozilla. Uvidíme v praxi ako budú vnímať Slovak Telekom zákazníci pri poskytovaní konkrétnych služieb a či sa čiastočné negatívne vnímanie ST, ktoré si ST vyslúžili nielen za zdražovanie cien internetu, aj vďaka rebrandingu zmení v pozitívnejšie.


Peter Polakovič


---

PS: Pri rebrandingu ST sa Inet.sk podarilo dosiahnuť istú exkluzivitu - ako prvý sme informovali o chystanom rebrandingu, ako prvý sme uverejnili logo a značku "nových" ST a ako prvý aj píšeme o novom korporálnom webe ST. Dúfam že v trende poskytovania tých najaktuálnejších informácií pre našich čitateľov budeme pokračovať aj naďaľej.


Neprehliadnite: