O novej webstránke STV s jej tvorcami

Matúš Serdula  /  13. 01. 2004, 00:00

Otázky o novej webstránke Slovenskej televízie nám zodpovedal pán Mgr. Jaroslav Janko, Account manager spoločnosti FatChilli, ktorá pre STV novú stránku vytvorila. Jej súčasná verzia ešte nie je konečná. Ak chcete vedieť čo ešte môžete na webe STV očakávať prečítajte si tento rozhovor.

Ako dlho ste pre STV vytvárali novú webstránku?
Na stránke sa kontinuálne pracuje a určite sa ešte bude pracovať prinajmenšom do konca januára. Na samotnú realizáciu tvorby tohto webu bol bohužiaľ vyčlenený naozaj veľmi krátky čas (necelý jeden mesiac), takže viacero komponentov, ktoré sú súčasťou každého moderného portálového riešenia sa nestihlo v termíne 1.1.2004 - 19:30 dokončiť napriek húževnatosti oboch tímov pracujúcich na jeho tvorbe, nášho aj tímu STV. Tento sklz bol spôsobený viacerými predovšetkým technickými problémami, ale pri tak veľkom kroku, aký urobila STV smerom od minulosti k budúcnosti sme radi, že naše mesačné snaženie s 200% nasadením vyústilo aspoň v kostru navrhnutú tak dynamicky, aby mohol web STV svojich čitateľov ešte dlho prekvapovať neustále pribúdajúcimi novinkami.
STV.sk - hlavna stranka

Dodávali ste iba design alebo kompletné riešenie?
Tím FatChilli realizoval koncept tohto portálu v plnom rozsahu, teda jednak design (na základe niekoľkých indícií, ktoré neboli v STV predmetom utajovania), okrem návrhu samotného topu stránky obsahujúceho logo STV, ktorý bol z dôvodov spomínaného utajovania týkajúceho sa nového začiatku STV ponechaný plne v kompetencii kreatívneho oddelenia Slovenskej televízie; jednak administrátorské prostredie, ktoré je tvorené najaktuálnejšou (špeciálne pre tento web upgrade-ovanou) verziou systému našich vývojárov - systému M.U.M.S. 3.0 (Multi User Management System v. 3.0), ktorý umožňuje všetkým kompetentným zamestnancom STV podľa pridelených práv online editovať sprístupnenú obsahovú časť stránok www.stv.sk. Veríme, že vždy veľmi dobrý spravodajský tím STV takýmto spôsobom webový priestor Slovenskej televízie už čoskoro obohatí a urobí ho pre čitateľov chtivých nezávislých infomácií veľmi príťažlivým.

Chystá sa ešte niečo alebo je už stránka kompletná?
Nie som kompetentný hovoriť o konkrétnych plánovaných novinkách na tomto webe. Jednak samozrejme záleží na vedení Slovenskej televízie a jeho rozhodnutí o ďalšom vývoji stránky, ale aj keď bude záujem, stále je podľa mňa a pikantnej filozofie FatChilli oveľa krajšie nechať sa tak trošku prekvapiť. Jediné čo snáď STV.sk - vysielanie cez internetmôžem povedať je, že ďalší plán sa nezaoberá kozmetickými úpravami, ale celkami, ktoré by mali viesť k ďalšiemu zatraktívneniu a zvýšenej interaktívnosti tejto stránky - k tvorbe portálového riešenia hodného do budúcnosti smerujúcej Slovenskej televízie. 

Koľko STV za novú webstránku zaplatí?
Spoločnosť FatChilli vystaví verejnoprávnej televízii faktúru v hodnote 225.000,- Sk.

Odkazy:
www.stv.sk
www.fatchilli.com

Neprehliadnite: