Bill Gates navštívi koncom januára Slovensko

Peter Polakovič  /  10. 01. 2004, 00:46

Bill Gates, známy zakladateľ a predseda predstavenstva a hlavný softvérový architekt spoločnosti Microsoft, pricestuje na krátku návštevu Bratislavy. Táto cesta je naplánovaná na utorok 27. januára tohto roku. V Bratislave sa Bill Gates stretne s premiérom Mikulášom Dzurindom a niektorými ministrami slovenskej vlády.

Bill Gates sa zúčastní aj okrúhleho stola ministrov zodpovedných za informatiku v štátoch strednej a východnej Európe, ktorý sa v ten deň v Bratislave uskutoční, a prednesie tu svoj prejav. Bill Gates svoju návštevu Bratislavy ukončí krátkou tlačovou konferenciou.

Bill Gates navštívi Slovensko po prvýkrát v histórii, čo je samo osebe obrovský úspech. Hlavným cieľom jeho návštevy bude oficiálne spustenie programu na podporu vzdelávania na Slovensku. Počas jeho návštevy sa Bratislava stane naviac medzinárodným centrom, pretože tu zavítajú na konferenciu ministri zodpovední za informatiku zo štátov strednej a východnej Európy,“ uviedol Róbert Šimončič, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Slovakia.

Bližšie informácie o Billovi Gatesovi a jeho návšteve sa budú priebežne objavovať na internetových stránkach pobočky spoločnosti Microsoft na Slovensku. Veľa ďalších zaujímavých informácií nájdete aj na špeciálnych webových stránkach

http://www.microsoft.com/cze/presspass/billgates/, ktoré sa budú priebežne aktualizovať. Nájdete tu životopis a citáty Billa Gatesa, fotogalériu, informácie o predchádzajúcich stretnutiach našich politikov s Billom Gatesom, míľniky v histórii spoločnosti Microsoft, informácie o Nadácii Billa & Melindy Gatesových, často kladené otázky a mnoho ďalšieho.


(zdroj: tlačová správa spoločnosti Microsoft)

Neprehliadnite: