Prvý slovenský GPRS flatrate?

Matúš Serdula  /  31. 12. 2003, 00:00

Spoločnosť Orange v roku 2004 spustí službu Internet cez mobil GPRS. V cene mesačného paušálu je 1000 MB predplatených dát. Internet je takto dostupný kdekoľvek ste a pritom nezáleží na tom, ako dlho je užívateľ pripojený. Ak by služba nebola obmedzená množstvom prenesných dát, vyrovnala by sa aj ponuke českého Eurotelu.

Nová služba Internet cez mobil (GPRS) 1000 umožní zákazníkom Orange s mesačnými paušálmi pristupovať k internetu kedykoľvek a kdekoľvek, kde existuje pokrytie signálom spoločnosti Orange Slovensko. Internet cez mobil (GPRS) 1000 si užívatelia Orangeu budú môcť aktivovať od 5. januára 2004.

V rámci mesačného poplatku 999 Sk bez DPH získa užívateľ pri aktivácii služby 1000 MB predplatených dát. Od nového roka až do konca marca môžu užívatelia Orange využívať službu za výhodný uvádzací mesačný poplatok vo výške 699 Sk bez DPH. Poplatok za aktiváciu služby je 450 Sk bez DPH.

1000 MB dát zahrnutých v mesačnom poplatku znamená prakticky neobmedzený mobilný internet pre užívateľov Orange za pevný mesačný poplatok. V prípade, že by predsa len došlo k jeho vyčerpaniu počas mesiaca, každý ďalší megabajt prenesených dát bude spoplatnený 35 Sk bez DPH (0,034 Sk/Kb).

V porovnaní s produktom Data Nonstop od českého Eurotelu je služba Orange menej výhodná. V Česku je totiž možné za mesačný paušál 799 Kč bez DPH pripojenie na internet cez GPRS bez obmedzovania množstva prenesených dát.

Technológia GPRS umožňuje prístup do internetu rýchlosťou porovnateľnou s pripojením cez pevnú telefónnu linku, a to prostredníctvom mobilného telefónu pripojeného k počítaču, alebo iného zariadenia podporujúceho technológiu GPRS.

Súčasťou služby Internet cez mobil (GPRS) 1000 sú aj ďalšie služby. Užívateľ automaticky získava schránku elektronickej pošty s SMS notifikáciou o prijatých správach. Služba Môj Asistent zas umožňuje zákazníkovi odoslať z internetovej stránky www.orange.sk až 50 SMS správ mesačne zdarma, pričom ďalšie správy sa spoplatňujú sumou 1,50 Sk bez DPH.

Službu je možné aktivovať len k existujúcim mesačným programom Paušál 30 mini až Paušál 1000, ako aj SMS 500 a SMS 2000. Zákazník pri aktivácii služby Internet cez mobil (GPRS) 1000 získa aj CD nosič s informáciami o službe a spôsobe nastavenia svojho osobného počítača a mobilného telefónu.

Vzhľadom na výhodnú cenu tohto typu pripojenia je možné službu odporučiť komukoľvek, kto chce mať prístup do internetu kdekoľvek a kedykoľvek, bez ohľadu na dĺžku pripojenia. Služba je vhodnou alternatívou pre služby klasického telefonického pripojenia k internetu prostredníctvom pevnej linky. Spoločnosť Orange Slovensko odporúča túto službu aj zákazníkom, ktorí potrebujú mať prístup k internetu na služobných cestách alebo priamo v teréne.

Firemní zákazníci Orange môžu tiež požiadať o sprístupnenie prideleného korporátneho prístupového bodu (APN) k tejto službe, vďaka čomu získajú v rámci jednej služby a predplateného objemu dát prístup nielen k internetu, ale aj do firemnej siete.

Zákazníci, ktorí doteraz využívali službu Internet cez mobil (GPRS), prípadne Internet cez mobil (GSM) môžu požiadať o bezplatný prechod na novú službu Internet cez mobil (GPRS) 1000.

Súvisiace články:

GPRS na Slovensku: Hodil by sa flatrate!

Neprehliadnite: