Zvýhodnený volací program nielen pre zdravotne postihnutých

Peter Polakovič  /  01. 01. 2004, 00:00

Slovenské telekomunikácie poskytujú pre ťažko telesne postihnutých odkázaných na sprievodcu a ďaľšie skupiny občanov takzvaný zvýhodnený volací program. Možno ste o tom ani nevedeli - za zvýhodnený volací program môžu zákazníci ušetriť oproti ST Standart približne 156,- Sk. Podrobnejšie informácie nájdete v článku.

Slovenské telekomunikácie (ST) ako jediná telekomunikačná firma na Slovensku celoplošne poskytujú zvýhodnené volania. Sú určené pre:

- ťažko telesne postihnutých odkázaných na sprievodcu
- pre bývalých politických väzňov
- protifašistických bojovníkov
- občanov násilne odvlečených v období komunistického režimu do ZSSR
- a pre príslušníkov Vojenských táborov nútených prác.

Zvýhodnené volacie programy v súčasnosti využíva viac ako 77.000 zákazníkov, spoločnosť ročne dotuje sumou vyše 144 miliónov korún.

Ako nás informovali ST, mesačný paušálny poplatok Zvýhodneného volacieho programu (ZVP), ktorý zákazník zaplatí je 33,10 Sk + DPH. Ceny volaní ZVP su porovnateľné s cenami volaní programu ST Standard. Celkový benefit pre jedného užívateľa za jeden mesiac vzhľadom na 30 voľných minút zahrnutých v ST Standard je približne 156,- Sk.

Zvýhodnený volací program poskytujú Slovenské telekomunikácie, a.s., celoplošne všetkým, ktorí spĺňajú kritériá niektorej z uvedených kategórií. Je jedinečný rozsahom cieľovej skupiny užívateľov, ktorému sa ani zďaleka nepribližujú individuálne iniciatívy iných telekomunikačných operátorov.

ST zvýhodnené volacie programy poskytujú dobrovoľne. Na poskytovanie lacnejších volaní pre znevýhodnených občanov teda ST nie sú viazané žiadnou zákonnou normou. ”Aj takáto podpora Slovenských telekomunikácií, a.s., potvrdzuje, že naša spoločnosť sa správa ako zodpovedný korporátny občan a veľmi citlivo vníma a reflektuje potreby jednotlivcov v núdzi,” povedal k tejto problematike Ján Kondáš, viceprezident spoločnosti pre korporátnu komunikáciu.

Ďalším dôkazom napĺňania hodnôt spoločnosti sú podľa vyjadrenia ST aj bezbariérové vstupy do predajní ST. ST ponúka svojim zákazníkom bezbariérové vstupy do 27 z 38 svojich predajných miest. V zostávajúcich 11 predajných miestach bude bezbariérový vstup dobudovaný v priebehu prvého polroka 2004.

Zvýhodnenie v podobe volacieho programu a aj bezbariérové vstupy do predajní ST treba na tomto mieste oceniť. Veď aj ja sám som zdravotne postihnutý a v dohľadnom čase sa pripravujem výhody, ktoré mi ST poskytnú prostredníctvom volacieho programu, využiť.

Neprehliadnite: