Výsledky súťaže - Volili by ste elektronicky cez internet?

Peter Polakovič  /  18. 12. 2003, 00:00

V tomto kole súťaže združenia Partnerstvá pre prosperitu a Inet.sk prišlo 70 emailových odpovedí. Ako dopadla anketa a kto si nájde pod vianočným stromčekom darčeky od GTS Slovakia?

V poslednom kole súťaže o eGovernmente bola položená nasledovná anketová otázka:

- V prípade, že by ste v niektorých z budúcich volieb (prezidenta SR, do NR SR, do miestnej alebo regionálnej samosprávy) mali možnosť voliť elektronicky, prostredníctvom internetu, využili by ste túto možnosť?

Ako anketa dopadla?

Drvivá väčšina účastníkov ankety odpovedala, že by sa na elektronických voľbách určite zúčastnili. "Odpoveď je ÁNO, veď nie je nič lepšie ako sedieť doma a v kľude si voliť koho chcete :))). A nie zbytočné bla bla okolo toho," komentoval svoju odpoveď jeden z účastníkov ankety.

Oveľa menej účastníkov súťaže odpovedalo že by sa takých volieb zúčastnilo, ak sa to bude hodiť. "Internetu dôverujem,
ale určite by som nesúhlasila, aby tento spôsob nadobro odstránil voľby "na živo"", písalo sa v ďaľšej z odpovedí.

Z reakcií na anketu bolo cítiť aj isté obavy. V jednom emaile účastník ankety uviedol - "Možno by som sa volieb zúčastnil, len neviem či a ako by take voľby mohli fungovať. Sme predsa na Slovensku, čo tu funguje?" Negatívnych emailov, v ktorých účastníci ankety odpovedali že by sa elektronických volieb nezúčastnili, bolo iba niekoľko.

Ktorí účastníci ankety sa budú tešiť z darčekov?

1. Jarmila Uhrikova
2. Jozef Vido
3. Marko Surkos

Pripomíname, že traja vyžrebovaní účastnící získali darčekový balíček od GTS Slovakia, ktorý obsahuje DVD, cestovný vak, tričko a perá.

Výhercom gratulujeme, VŠETKÝM účastníkom ankety ďakujeme že nám venovali svoju chvíľu a poslali nám email a za občianske združenia Partnerstvá pre prosperitu a Internet pre všetkých prajeme príjemne strávené sviatky!!!

Neprehliadnite: