3D video stena a 84-palcové ultra HD Multi-touch zobrazovacie zariadenie v expozícii LG na veľtrhu CES

Tlačový servis  /  21. 12. 2012, 00:00

Využitím IPS displejov a technológií na úsporu energie posilňuje LG svoju vedúcu úlohu v sektore digitálnych zobrazovacích zariadení

 

 

Pokročilé zobrazovacie zariadenia budú jedným z hlavných magnetov na stánku spoločnosti LG Electronics na nadchádzajúcom medzinárodnom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas (8. - 11. januára 2013). Súčasťou reprezentatívneho výberu zobrazovacích zariadení bude vlajková loď tejto kategórie, 3D video stena tvorená 55-palcovými obrazovkami, 84-palcové zobrazovacie zariadenie Ultra HD Multi-touch, EZ Sign TV, Smart Gate Media Pole, Smart Mirror a ďalšie špičkové komerčné displeje. Spoločnosť LG si uvedomuje rastúcu potrebu účinných a efektívnych digitálnych zobrazovacích zariadení a je pripravená rozvíjať celý rad produktov, ktoré obsahujú najmodernejšie IPS panely s energeticky úspornou technológiou Smart Energy Saving.


"LG vidí v segmente digitálnych zobrazovacích zariadení svetlú budúcnosť," povedal Il-geun Kwon, Senior Vice President a šéf oddelenia IT Business spoločnosti LG Home Entertainment. "Ponúkame rad vynikajúcich výrobkov schopných prevádzky v rôznych prostrediach, kde môžu uspokojiť širokú škálu potrieb klientov. Naša kombinácia IPS panelov s technológiou Smart Energy Saving ponúka dvojitú výhodu, poskytuje perfektné zobrazenie a významné úspory energie."

 
LG opakovane dokázala svoju kompetenciu v oblasti digitálnych zobrazovacích zariadení spoluprácou s veľkými nadnárodnými spoločnosťami ako sú McDonald's, KFC, Nike, Kia, Hyundai a Vodafone. Spoločnosť úspešne zabezpečila dodávku týchto zariadení pre najrôznejšie projekty veľkého rozsahu, vrátane dodávky takmer osemnásť tisíc digitálnych displejov do populárnej kanadskej siete reštaurácií Tim Hortons.


Zobrazovacie zariadenia LG nájdeme aj v mnohých významných svetových dopravných uzloch, akým je napríklad medzinárodné letisko v juhokórejskom INCON či Sydney.


V budúcom roku sa návštevníci veľtrhu CES budú môcť pokochať pohľadom na digitálne zobrazovače, ktoré sú pôsobivé nielen svojimi rozmermi, ale aj kvalitou zobrazenia a energetickou účinnosťou.


3D videostena obrích rozmerov

Je pravdepodobné, že o LG sa na výstave CES bude veľa hovoriť v súvislosti s jej trojrozmernou video stenou zloženou zo 122 obrazoviek s uhlopriečkou 55 palcov typu LG WV70MD. Vďaka svetovo najmenšej vzdialenosti medzi jednotlivými rámami obrazoviek (5,3 mm), vyvoláva 3D video stena v divákovi pocit, akoby sa pozeral na jednoliaty obrovský displej.


Vyváženie bielej pre jednotlivé obrazovky môže byť kalibrované automaticky prostredníctvom vstavaného softvéru, čo zaisťuje dokonale homogénnu kvalitu obrazu na všetkých obrazovkách a technológia IPS zabezpečuje živý a ostrý obraz so širokým pozorovacím uhlom. Veľkoformátové digitálne zobrazovače LG využívajú patentovanú technológiu Smart Energy Saving znižujúcu spotrebu elektrickej energie oproti konkurenčným výrobkom približne o tridsať percent.


84-palcové Ultra HD Multi-touch zobrazovacie zariadenie pre reklamu a vzdelávanie

84-palcové Ultra HD Multi-touch zobrazovacie zariadenie LG vstupuje s rozlíšením Ultra HD na trh digitálnych zobrazovacích zariadení v segmente B2B. Na veľtrhu CES umožní návštevníkom pracovať s reprodukciami umeleckých diel z najprestížnejších svetových múzeí. Neuveriteľne vysoká hustota bodov na Ultra HD Multi-touch umožňuje pozorovať aj najjemnejšie ťahy štetca. Okrem priblíženia, otáčania alebo písania správ prstami priamo na obrazovku umožňuje LG 84-palcové Ultra HD Multi-touch zobrazovacie zariadenie intuitívnu, prirodzenú interakciu, ktorá ho robí ideálnym nástrojom pre rad komerčných a vzdelávacích aplikácií.


EZ Sign TV a ďalšie

Na veľtrhu CES 2013 bude vystavovaná aj LG EZ Sign TV ovenčená cenou CRN ako Výrobok roku 2012. Toto ocenenie dostala najmä za schopnosť prispôsobiteľného rozloženia obsahu.

Univerzálny EZ Sign TV sa hodí k mnohým aplikáciám, vrátane reklamy, prehrávaniu multimédií a prenosu živého vysielania. V stánku LG uvidíte tiež štíhly a priestorovo úsporný Smart Gate Media Pole ponúkajúci ideálne riešenie pre marketingové a reklamné aplikácie. Smart Mirror je displej, ktorý môže fungovať buď ako zrkadlo, alebo ako monitor.


Prístup LG k trhu B2B

Používanie digitálnych zobrazovacích zariadení je na vzostupe a spoločnosť DisplaySearch odhaduje, že v roku 2016 sa ich na celom svete predá asi 9,5 milióna kusov, čo je šesťkrát viac ako v roku 2009.

Zobrazovacie systémy LG sú k videniu v rade miest, kde spĺňajú najrôznejšie funkcie, od reklamy na výrobky a služby, cez školenia študentov a profesionálov, podporu vládnych a firemných operácií až po poskytovanie užitočných informácií pre verejnosť.


LG bude vystavovať viacero svojich hlavných výrobkov aj na najprestížnejším európskom veľtrhu zameranom pre profesionálov - Integrated Systems Europe 2013 (ISE), ktorý sa začne 29. januára v Amsterdame.

Neprehliadnite: