Najlepší zamestnávateľ na svete je spoločnosť SAS

Tlačový servis  /  21. 11. 2012, 00:00

Softvérová a poradenská spoločnosť SAS porazila v globálnom hodnotení najlepších nadnárodných zamestnávateľov Google.

 

 

Spoločnosť SAS, ktorá vyvíja softvér pre podporu manažérskeho rozhodovania a radí firmám ako využiť dáta v biznise, obsadila prvé miesto v hodnotení najlepších nadnárodných zamestnávateľov na svete, ktorý každoročne vyhodnocuje Great Place to Work Institute v spolupráci s magazínom Fortune. Celkové prvenstvo získal SAS nielen za to, že dáva ľuďom inšpiratívnu prácu a veľkorysé benefity, ale aj za podporu otvorenej komunikácie a rovnováhy pracovného a súkromného života.

 

Toto ocenenie odzrkadľuje naše úsilie podporovať kreativitu a inovácie všade vo svete, kde pôsobíme,“ povedal prezident SAS-u Jim Goodnight. „Pre získanie prvenstva v tejto súťaži sú rozhodujúce názory zamestnancov. Znamená pre nás veľa, že si naši ľudia vážia firmu tak, ako si firma váži ich. Odzrkadľuje to tiež, ako si ceníme našich zákazníkov,“ dodal.

 

Spoločnosti uvedené v druhom ročníku rebríčka najlepších nadnárodných zamestnávateľov vytvárajú pracovné prostredie, v ktorom prekvitajú dôvera, hrdosť a dobré vzťahy medzi kolegami,“ uviedla Susan Lucas-Conwellová, riaditeľka konzultačnej agentúry Great Place to Work, ktorá 25-miestny rebríček na základe zamestnaneckých prieskumov vo firmách zostavila. „Každá firma, ktorá sa v tomto prestížnom zozname nachádza, chce zlepšovať životy zamestnancov a formovať, ako má vyzerať pracovné prostredie budúcnosti,“ dodala.

 

Pre nomináciu do 25-členného rebríčka sa musí spoločnosť objaviť aspoň v piatich národných rebríčkoch zo zoznamu Great Place to Work. Okrem toho potrebuje mať globálne minimálne päť tisíc zamestnancov, pričom aspoň 40 percent z nich má zamestnávať v krajinách mimo svojho sídla.

 

Spoločnosť SAS získala prvenstvo v národných hodnoteniach súťaže Great Place to Work v 15 zo 45 krajín, z ktorých sa celkové globálne poradie zostavovalo. Great Place to Work analyzuje každoročne dáta z prieskumov od 2,5 milióna zamestnancov z vyše 5,5 tisíc spoločností. Do súťaže sa tento rok zapojilo 5671 firiem, ktoré dohromady zamestnávajú 11 miliónov ľudí.

 

Na Slovensku má spoločnosť SAS pobočku od roku 1995 a v súčasnosti v nej pracuje takmer 40 ľudí.

Neprehliadnite: