Piano prináša nový film Zuzany Piussi Od Fica do Fica

Tlačový servis  /  21. 11. 2012, 00:00

Predplatitelia si oddnes môžu exkluzívne na stránke .týždňa pozrieť dokument, o ktorom sa všade hovorí

 

 

Predplatitelia Piana si môžu oddnes pozrieť nový film Zuzany Piussi Od Fica do Fica. Dokument o politikoch a ich voličoch, o finančných žralokoch a ich gorilách, o demonštrantoch proti Gorile a ich organizátoroch uvidia exkluzívne na webovej stránke časopisu .týždeň na adrese filmy.tyzden.sk.

“Multikiná sa boja a RTVS sa zatiaľ nerozhýbala. Šírenie filmu cez internet je pre mňa ako tvorcu jediné východisko,” povedala režisérka filmu Zuzana Piussi. “Film Zuzany Piussi odmietli zo strachu premietať v najväčšom multiplexe, čo je najlepší dôkaz jeho kvality. Dať mu priestor na stránke .týždňa je v tejto situácii pre nás nielen cťou, ale aj povinnosťou,” dodal šéfredaktor .týždňa Štefan Hríb.

Filmári v súčasnosti čelia rovnakej výzve ako médiá. Hľadajú nové spôsoby distribúcie pôvodnej tvorby. “Prišli sme s nápadom sprístupniť slovenský film cez Piano na internete. Raz možno budeme na tento prvý pokus spomínať ako na nový začiatok distribúcie slovenských filmov,” zdôraznil producent Od Fica do Fica Mario Homolka.

“Sme radi, že predplatitelia Piana - existujúci aj noví - získajú prístup k výnimočnému obsahu. Pre nás to môže byť začiatkom zaujímavej spolupráce medzi Pianom a slovenskými filmármi,” povedal country manager Piana pre Slovensko Rado Baťo.

Predplatením Piana získajú užívatelia počas celej doby trvania predplatného neobmedzený prístup k filmu Od Fica do Fica na webe .týždňa. Výrazná časť z každého predplatného objednaného cez túto stránku bude určená tvorcom filmu. Mesačný prístup do celého systému Piano vrátane filmu môžu internetoví užívatelia získať za 3,90 €.

Neprehliadnite: