Slovenské telekomunikácie predstavili lacnejšie ADSL

Peter Polakovič  /  28. 10. 2003, 00:00

Kritika združenia Internet pre všetkých padla na úrodnú pôdu. Ako sme predpokladali, Slovenské telekomunikácie dnes predstavili produkt ST DSL s rýchlosťou 384/64kbps za 699,- Sk bez DPH. Znamená to zníženie ceny za ADSL pripojenie o 400 Sk mesačne a faktické sprístupnenie služby väčšiemu množstvu používateľov.

Čoraz častejšie sa objavujú neoficiálne informácie o predstavení flatrate produktu, teda produktu bez obmedzení objemu prenášaných dát. Novinky by ešte mali predstaviť nielen ST, ale aj Nextra a ďaľšie inovácie asi prinesie aj Slovanet.

Slovenské telekomunikácie okrem zvyšovania dostupnosti služieb ST DSL, pokračujú aj v rozširovaní portfólia produktov na báze technológie ADSL. Spoločnosť na základe spätnej väzby od bytových zákazníkov a v snahe naplniť ich očakávania od 1. novembra prináša na trh novú službu prístupu ST DSL 384 so základnými parametrami 384 kbit/s downstream (rýchlosť k užívateľovi) a 64 kbit/s usptream (rýchlosť od užívateľa). Vysokorýchlostný a permanentný internet za cenu 699,- Sk mesačne je už cenovo dostupný naozaj každému. Navyše, pri objednaní programu ST DSL 384 do konca tohto roka, zaplatia záujemcovia zriaďovací poplatok iba 1,-Sk (namiesto 3999, -Sk).

Nový program z portfólia prístupovej služby ST DSL je určený predovšetkým domácim užívateľom, pre ktorých rýchlosť pripojenia nie je tým najpodstatnejším parametrom. Užívateľ zaplatí za používanie služby ST DSL 384 mesačnú cenu vo výške 699,- Sk bez DPH. Táto cena je rovnaká bez ohľadu na to, či zákazník využíva TP1 alebo ISDN BRA.

Štandardná cena zriadenia služby ST DSL 384 je 3 999,- Sk bez DPH. Užívateľovi, ktorý si objedná službu ST DSL s programom ST DSL 384 v čase od 1.11.2003 do 31.12.2003, bude účtovaná cena za zriadenie vo výške 1,- Sk bez DPH za podmienky, že sa zaviaže využívať službu ST DSL s programom ST DSL 384 počas nasledujúcich 12 mesiacov odo dňa zriadenia služby.


Výšku poplatkov za migráciu v rámci programov ST DSL naznačuje tabuľka:* pri využití akcie „Zriadenie ST DSL 384 za 1,-Sk“ užívateľ zaplatí kompenzačnú platbu 3998,- Sk bez DPH.

Slovenské telekomunikácie postupne rozširujú a dopĺňajú počet miest v Slovenskej republike, kde je možné si službu vysokorýchlostného pripojenia do internetu aktivovať. Po úspešnom spustení komerčnej prevádzky produktov na báze ADSL v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline, Prešove, Nitre, Trnave a Trenčíne budú môcť od 1. novembra 2003 výhody širokopásmového pripojenia do internetu využívať už aj obyvatelia a firmy z Martina, Nových Zámkov, Popradu, Prievidze, Zvolena, Senca, Ivánky pri Dunaji, Stupavy a Bratislavy-Rače. V Prievidzi bude služba dostupná od druhej polovice novembra.


(v správe bola použitá tlačová správa ST)

Neprehliadnite: